12.6.2010 - Výlet na Posázavskou stezku

Tak jsme se dočkali a konečně přišel náš dlouho očekávaný zájezd do přírody.
Účastníků zájezdu bylo nakonec celých 14 a všichni byli natěšeni na společně ztrávený den.
Na sraz přijeli všichni včas a tak nebránilo nic přesunu do Modřan a cestě vlakem za krásami Posázavské stezky. Je pravda, že 34°C nám dělalo malé problémy, protože ihned po vystoupení z vlaku jsme museli vyhledat občerstvovací stanici. Naštěstí po krátkém pochodu jsme narazili na Občerstvení na Žíznivé stezce a ta nám zachránila život a to hned několikrát:). Po pauzičce, sváče a s plnými nádržemi, u některých cisternami, jsme konečně vyrazili za krásami stezky. Procházka byla pohodová, šlo se pomalu podle tempa nejmenších. Nejmenší špunt co zvládl celých 10km, neměl ještě ani 2roky! Hrály se hry, dělali psí kusy a strejdové a tety se kolikrát vrátili do svých dětských let. Stezka příjemně ubíhala, obdivovali jsme stavby starých trempů a marně hledali další tankovací stanici. Někteří, jak bylo řečeno, jeli na konci již jen z výparů, ale zdárně dojeli až do Kamenného přívozu. Tam jsme načerpali vše potřebné, aby jsme zvládli poslední etapu na nádraží. Na nádraží jsme čekali jen 5minut a už nám jel vlak, který nás opět z divoké přírody vracel do civilizace. V Praze Modřanech jsme již jen zakončili zájezd, rozdali medaile za statečnost a rozjeli se do naší vísky na fotbalové hřiště.
Věříme, že výlet nebyl poslední a že nás příště bude ještě více.
Jelikož jsme cestou zlikvidovali 9 klíšťat doporučujeme důkladnou prohlídku všem účastníkům...

Fotografie z akce naleznete ZDE.