1. Ročník nohejbalového turnaje o „Vestecký putovní pohár“

V neděli se konal první ročník turnaje o “Vestecký putovní pohár”, který pořádala posádka naší skvělé nálevny. Počasí se nám vydařilo, i když mohlo být o něco lépe, třeba jako v sobotu, kdy svítilo sluníčko.

Nicméně nic z toho nás neodradilo a dostavili jsme se v nejsilnější sestavě týmu rozděleného na dvě družstva (Viktorka Ve
stec A - Mirek, Ondra, René a Viktorka Vestec B - Jarda, Jirka, Tomáš). Účast byla veliká, nakonec se sešlo 9 velice kvalitních týmů. Přijeli kluci z Opatova, Pankráce, Michle atd. Asi největším překvapením byla účast několikanásobného mistra světa  v nohejbale, Richarda Makary, kterého na turnaji doplnili dvě krásné slečny. Tento tým byl ozdobou celé akce a některým z nás se tímto splnil i sen – potkat se s ikonou česko-slovenského nohejbalu, kterého mnozí z nás obdivují.:)

Do turnaje jsme nastupovali s mírnými obavami, ale s velkým odhodláním ve Vestci předvést to, co už téměř dva roky trénujeme a čemu se chceme v obci aktivně věnovat – a to kvalitnímu nohejbalu. Začátek vyšel oběma mužstvům na výbornou, protože jak tým VV A, tak tým VV B postupovali  ze svých skupin s plným počtem bodů.  Následný KO zápas o play-off jsme taktéž zvládli na výbornou a tak se do finále probojovali kluci z Opatova (úžasně vyřadili tým s RM), VV A a VV B.

Kluci z týmu VV A hladce vyhráli všechna utkání a po zásluze celý turnaj vyhráli. Pokud by se v týmu B neprojevila (opět) nervozita a sklony k hádkám, tak by mohl uhrát lepší výsledek. Takto skončil na třetím místě. Druzí byli „Dopitové“ z Opatova.

Turnaj se tedy vydařil a my bychom především rádi poděkovali všem zúčastněným týmům, osazenstvu „Nálevny“, správci hřiště Jirkovi Zemanovi (za perfektní zázemí) a také všem co přišli fandit. Nakonec bych rád poděkoval i Ríšovi Makarovi, že nám přijel ukázat své umění a my jsme ho mohli poznat.:)

Fotky z turnaje naleznete ZDE