5.3.2011 Masopust ve Vestci...

Vážení spoluobčané, příznivci zábavy i sportu,

máme za sebou víkend plný slunce, odpočinku, ale zejména výtečnou akci, kdy se nám (Kulturní komisi Obce Vestec, TJ Viktorii Vestec a SD Hasičům Vestec) podařilo po dlouhých letech obnovit příjemnou historickou tradici Masopustního průvodu.

Dobrá nálada panovala již od dopoledních hodin při přípravách. Následné veselí, které vypuklo chvíli po dvanácté hodině už by jen těžko hledalo v akcích posledních měsíců konkurenci.

Pokud mohu mluvit za všechny, kteří se na přípravách jakkoli podíleli, všechny nás mile překvapil obrovský ohlas našich občanů, ale i lidí ze sousedních i vzdálenějších obcí. Celková účast pak dosáhla bezmála 500 členů průvodu z nichž nemalá část představovala krásné maškary. K průvodu nám vyhrávala žívá dechovka, po moderním vzoru již umístěná na korbě vozu, v dalších oslavách nás pak doprovázely nejznámější české, moravské i slovenské písně z reproduktorů.

Pochod obcí byl velkolepý, neboť takto velký dav budil respekt i u projíždějících řidičů na Vestecké ulici, všem jim tímto děkujeme za trpělivost. Někteří z nich se do akce zapojili zakoupením tradičního koblížku za symbolickou cenu, nás pak potěšilo, když se nám podařilo je vytrhnout z běžné denní rutiny do našich oslav a vykouzlit na jejich tvářích úsměv.

Veliké poděkování patří také našim sousedům, kteří průvod a posly jara vyčkávali ve svých domovech s tradičním přípitkem, domácími koblihami, ale hlavně s dobrou náladou.

Průvod byl plný úsměvů, tance, zpěvu a žehnání jaru. Závěrem nás znovu na hřišti čekaly vepřové hody, snad se na každého dostal alespoň kousek nějaké té zabijačkové bašty.

Někteří bujarým oslavám propadli až do pozdních večerních hodin, kdy při tónech dechovky "juchali" v prostorách restaurace Na hřišti.

Věříme, že příští ročník bude ještě veselejší, že se podaří, aby byl průvod alespoň takový jako tento rok, že nás nezklamete a znovu nás potěšíte svojí přítomností a těm, kterým se to letos nepovedlo, se to na přes rok jistě povede.

Těšíme se na další podobné setkání

Vaše Kulturní komise, TJ Viktoria Vestec a SD Hasičů Vestec

Fotografie z akce naleznete ZDE. První video naleznete ZDE.