Vestecký masopust 18.2.2012 od 13:00 - TOŽ DOBRÉ TO BOLO...

Vestecká chaso a ostatní člověkovééééé:),

Vestecký masopust začíná být již tradicí a jeho věhlas je již i za hranicemi naší obce, neboť účastníci k nám přijíždějí i z vesnic okolních.
Po velmi náročných přípravách, kdy velmi úzký tým lidí vymýšlel tuto akci, se povedlo vše zvládnout a to díky dobrovolnímům z Viktorky, velké skupině hasičů a všech, kteří chtěli dát ruku k dílu. Akce to byla velmi vydařená, neboť radost ze setkání, které bylo opět obrovské až nevídané, zcela šokovalo každého návštěvníka. Tak velký dav, který se nashromáždil u šenku na "plácku za obcí", myšleno Sportovní centrum,  se až nechtěl věřit, kde se vzal. Po slavnostním předání klíče od našeho pana starosty, který nám kladl na srdce, ať jsme odpovědní za celý  dav a za naši milovanou obec, se dala celá chasa do pochodu vstříc statkům s občerstvením. Muzika hrála vesele a všechny maškary a i doprovod si uvědomili, jak je nám ve Vestci krásně:). Sousedé ve staré části Vestce již netrpělivě čekali na návštěvníky, kteří jim přinášeli vše dobré v tomto roce, za trochu pálenky a koblih to také od všech přítomných dostali. Dav se bavil pochodem po obci, kdy se lidé usmívali a dělali skopičiny nevídané, ať již tanec na silnici, či mávání na sousedy za záclonou. Cesta krásně ubíhala a možná to ani nikdo nespatřil, že Obecní četníci odklonili všechny auta, aby se nestřetla s bujarým davem i za to patří klukům z Obecní policie velký dík. V půli průvodu obcí posilněni již nějakým hřejivým mokem od sousedů, nebo z pojízdného šenku našich hasičů, dorazili jsme k Obecní pastoušce abychom se udělali nějaké čertovi obrázky a to bylo další překvapení masopustu, protože nikdo neměl tak velký fotoaparát, abychom se tam všichni vešli:)...Následně se opět dal náš průvod do pohybu a směřoval již pomalu s malými zastaveními u malých statků k finální zastávce u šenku na hřišťi. Zde už bylo jasné, že zábava bude bujaře pokračovat a medvěd se začal bát, ze kulka již pomalu zasáhne jeho kožich. A tak se i stalo, švarný myslivec nenechal nic náhodě a zasáhl medvěda hned dvěmi ranami přímo na komoru a prdku. Naštěstí byla přítomna církev svatá, která divy dělá na přání a život medvěda tedy zachránila. Po této historce již bylo vše vykonáno a zabijačkové hody na nás čekaly. Tak se jedlo a pilo k tomu tančilo a blilo až do dlouhé noci, kdy již nebylo všem pomoci. Ti kteří usnuli, již jistě vědí, že za rok se na Vás všichni zas ve Vestci těší...Mějte plodný a pohodový rok, to přeje Vám ten první cvok:)

Děkuji všem za podporu, pomoc a krásné zážitky z naší vísky milované
Váš Masopust:)

Čertovy obrázky naleznete ZDE.

Populární akce v maskách se stala vesteckou tradicí. Letos se bude vestecký masopust konat
v sobotu 18.2.2012 od 13 hodin ve vesteckém sportovním areálu. V tu dobu bude na vesteckém sportovišti sraz masek, celý průvod bude vycházet  ve 14 hodin. V restauraci Na hřišti budou opět připraveny  vepřové pochoutky, večer bude pokračovat zábava v maskách. „Každý se může přidat, každá maska je vítána,“ říká Táňa Lejnarová z vestecké kulturní komise, která celou akci, společně s Viktorií Vestec a hasiči, zaštiťuje. „Pokud by měli občané nějaké návrhy, sem s nimi. Jsme otevřeni všem nápadům,“ dodává Táňa. Své podněty můžete posílat na lejnarova@seznam.cz .