Mladí Viktoriáni ukázali v nejdůležitějším domácím zápase jara OBROVSKÉ SRDCE!!!!

Viktoria Vestec „MP“ –  Dobříč „A“ 6:5

Scénář dnešního zápasu by lépe nenapsal žádný z vyhlášených světových filmařů… „A“ tým z Dobříče, který nás jako jediný na podzim porazil, přivezl velmi silnou sestavu, a brzy ukázal, že přes zimu také nezahálel a trénoval na jarní odvety s cílem vyhrát celou skupinu B Mladších přípravek. Ale stejný cíl máme také my, a tak se na hřišti odehrávala opravdová bitva „kdo z koho“…   A po závěrečném hvizdu rozhodčího mohly naplno vypuknout oslavy vítězství našich kluků z Vestecké Viktorky a jejich rodičů a trenérů…!!!
Na tento nejdůležitější domácí zápas jara, se trenérům bohužel nepodařilo dát dohromady naši nejsilnější sestavu. Z různých důvodů chyběli stabilní hráči sestavy Dáda W., Ondra V. a Kuba A., a nakonec chyběla také opora zadních řad minipřípravky Kristýnka Č. Museli jsme tak vsadit na základní čtveřici v čele s Davidem S. a Mikim A. v obraně a Kubou H. a Standou T. v útoku. Pětici hráčů základní sestavy tak doplňovali střídavě naši nejmenší Tadeáš A. a Janek T. společně s Jonášem M.
Zápas probíhal za v tomto období netradičně horkého počasí. Teplota se šplhala ke 30°C a všichni hráči, domácí i hosté, se proto vydali ze všech svých sil.
Od úvodních minut bylo jasné, že na sebe narazila mužstva z horních pater tabulky. Zápasu vysoké individuální kvality, sehranosti hráčů a bojovnosti přihlíželo několik desítek nadšených diváků, kteří povzbuzovali své týmy velmi hlasitým, ale zároveň sportovním způsobem. Naši kluci se po velmi pěkných akcích brzy ujali vedení 3:0, kdy velmi dobře opět zafungovala útočná souhra „Standa – Kuba“. Soupeř však nic nevzdával, ba naopak, po dvou velmi dobře sehraných akcích po výkopu svého gólmana snížil na 3:2 z pohledu Vestecké Viktorky.  Před koncem poločasu však naši kluci opět předvedli důraz před brankou soupeře a zásluhou Kuby odskočili soupeři o 2 branky.
V poločase bylo nutné zregenerovat síly, které zásluhou horka velmi rychle klukům docházely a střídačka byla tentokráte „poloprázdná“…Trenéři také v poločase nabádali kluky k zodpovědné obrané hře a rychlým kontrům. Bohužel se pokyny trenérů klukům po přestávce vůbec nedařilo plnit a již po několika minutách a velkých chybách v obraně dovolili soupeři vyrovnat stav na průběžných 4:4. Velká nesoustředěnost našich borců… A co víc, po další velké minele našich obránců soupeř vstřelil vedoucí gól a s mladými Viktoriány to vypadalo špatně… V těchto fázích zápasu se však naplno ukázala síla našich kluků a jejich veliké Viktoriánské Srdce… Kluci přesto, že na nich bylo vidět veliké zklamání ze ztráty vedení, stále nepřestávali bojovat a dobývat soupeřovu branku. Jako výborný se ukázal i trenérský tah s nasazením čerstvého Tadeáše, který po několika vteřinách po vystřídání doslova vletěl do šance a soupeřova gólmana a parádním důrazem vyrovnal na 5:5. Velká vzpruha pro naše kluky… Ti se v horku znovu vybičovali k tlaku se snahou získat 3 domácí body a nespokojit se s remízou…Neustále ostřelovali branku soupeře a tlačili se do prostoru hostujícího gólmana. Po jednom z těchto útoků mladých Viktoriánů, několik minut před koncem zápasu, došlo k evidentnímu faulu na Kubu H. a rozhodčí se v takto vypjatém zápase „nebál“ zapískat pokutový kop…“ Bravo rozhodčí…! K míči se postavil David S. a za tichých i hlasitých přání všech rodičů Viktoriánů… „dej to“, poslal míč jistě k pravé tyči soupeřovy brány.  6:5 pro Vesteckou Viktorku!!! Těsné vedení kluci již nepustili a za velkého potlesku všech diváků, mohli slavit vítězství nad těžkým soupeřem…
Za dnešní bojovný výkon si kluci vítězství zasloužili. Ani za nepříznivého stavu nesložili zbraně a doslova ubojovali velmi důležité vítězství do tabulky. Pokud se nestane nic nepředvídaného, budou naši kluci v posledním jarním zápase bojovat o celkové 1. místo. To je však ještě daleko a všichni se na Viktorce soustředíme na následující zápas na hřišti soupeře z Roztok.

Zde jsou výkony vítězů:
Adam „Julio“ – v bráně chytil vše, co mohl, včetně několika dalekonosných střel. Gólové střely soupeře se chytat nedaly. Opět výborné výkopy na útočníky.
Miki Augustýn – zásadní pro naši defenzívu. Zápas od zápasu na tomto postu roste. Jako útočník udivuje důrazem a řešením obraných situací. Fyzicky výborně připravený. Byl skvělý.
David Silovský – valili se na něj útoky soupeře a měl proti sobě výborné útočníky. Nevyhnul se několika chybám, po kterých padly góly. Vše napravil proměněnou penaltou na 6:5.
Kuba Hofmann – opět ukázal, že je velikou posilou malých Viktoriánů. Při nedostatku dalších hráčů hrál po celém hřišti. Hrál fyzicky náročný fotbal a ustál spoustu tvrdých soubojů, vstřelil 4 naše góly. V šanci byl faulován a kopala se rozhodující penalta. Výborný výkon.
Standa Tichý – v útoku tentokráte často osamocen, proto to měl těžké. Potřeboval k sobě chybějícího útočníka. Přesto opět dřel a bojoval. Udržel spoustu míčů. Ke střelám se dostával málo. Vydal se v náročném počasí ze všech sil.
Janek Tichý – jeho první zápas za Viktorku. V útoku nezklamal, dorážel na obránce a pomáhal týmu při tlaku na soupeřovu bránu. Od září jasný základ v sestavě MP.
Jonáš Mládek – také jeho první zápas za mladší přípravku. Nezklamal, snažil se udržet balon u brány soupeře…
Tadeáš Augustýn – to nejlepší nakonec! S Jankem a Jonášem byli o 3 roky mladší než soupeř! Přesto Tadeáš svým výkonem všechny udivoval. Nakonec vstřelil vyrovnávací gól, který nás doslova spasil… Za výkon si s Jankem a Jonášem zasloužil „náklaďák zmrzliny“. Bravo!!!