Nová sezóna Okresního přeboru přípravek zahájena

A hned na úvod nutno poznamenat, že se všem, ano všem týmům malých Viktoriánů povedla……
Do nadcházející sezóny jsme totiž přihlásili již 3 týmy vesteckých fotbalových nadějí, a sice Starší přípravku „A“ a také Starší přípravku „B“. A nesmíme samozřejmě zapomenout na naši Mladší přípravku – ročník 2004 a mladší, která má tento soutěžní ročník pozměněný herní systém. O následujících víkendech se celkem 6 týmů mladších přípravek utká systémem každý s každým vždy na jednom ze hřišť soupeře. Výsledky „minitabulek“ z jednotlivých víkendů se pak budou sčítat do Celkové tabulky. Na domácí půdě Vestecké Viktorky přivítáme naše soupeře 6. října, kdy už bude podzimní část ročníku pomalu končit a budeme tedy již vědět, jak se nejmenším Viktoriánům na podzim dařilo….

Za letního počasí s teplotami okolo 30°C nastoupili naši nejmenší Viktoriáni – Mladší přípravka -  na hřišti v Dolních Břežanech ke svým prvním soutěžním zápasům. Nový herní systém umožňuje a v podstatě také „velí“ mít co nejpočetnější tým, neboť malí borci sehrají v necelých čtyřech hodinách 5 náročných zápasů. Hraje se systémem každý s každým a jeden zápas se hraje na 2 x 10 min.
Pro většinu našich malých borců to byly vůbec první soutěžní zápasy v životě, kdy v dresech a kopačkách nastoupili k „ostrým“ zápasům proti stejně starým soupeřům…A všichni si vedli výborně. Po velmi kvalitních výkonech získali v prvních dvou zápasech plný počet 6 bodů za 2 výhry. V dalším zápase jsme pak smolně ztratili body za remízu s týmem z Jesenice, kdy už jsme vedli 3:1, ale vedení neudrželi. To samé pak platilo o zápase s týmem ze Psár, kdy jsme vedení 1:0 také ztratili těsně před koncem zápasu. A do třetice nejdříve vedení 1:0 proti týmu z Průhonic, které však v závěru vyrovnaly. Všichni malí Viktoriáni si zaslouží uznání za bojovné výkony, o to víc, že se celý den hrálo ve velkém horku a pod přímým sluncem….

Zápas „A“ týmu Starší přípravky, tedy borců, kteří již mají zkušenosti z loňska probíhal v neděli jednoznačně pod taktovkou našich kluků v bílo - zelených dresech. Soupeř z Kamenného Přívozu přivezl tým malých a spíše začínajících fotbalových nadějí. Naši kluci si proto mohli v tréninkovém tempu zkoušet herní varianty a rozestavení.

Již dopoledne nastoupilo nové družstvo „B“ týmu Starší přípravky ke svému prvnímu zápasu na hřišti soupeře z Dobrovíze. V „B“ týmu malých Viktoriánů dostanou šanci pravidelně hrát další kluci a holky ročníků 2002 a 2003, kteří by jinak nastupovali velmi sporadicky. Máme tedy velmi kvalitní a také početný „B“ tým, avšak nikoliv tým „záložní“. Jasně to kluci a Kristýnka dokázali již ve svém prvním zápase. Na sehrání jsme měli velmi málo času, a přesto jsme hráli vyrovnaný a na góly bohatý zápas se soupeřem s mnohem většími zkušenostmi. Šanci zahrát si spoustu času dostali všichni borci v pruhovaných zeleno – bílých dresech. Trenéři i přes vyrovnaný zápas dávali na hřišti příležitost zahrát si všem a ukázat, že ve Vestci máme spoustu fotbalových nadějí. A možná i proto se tým při penaltách, které rozhodovaly o bonusovém druhém bodu nezalekl a nakonec gólem naší krásky Kristýnky bral vítězství 3:2 na penalty (zápas skončil remízou 5:5). Radost všech byla velká a poprvé si
 „Béčko“ v kabině mohlo zakřičet oslavné: „ Čí je hřiště….naše….čí jsou body……naše......cigi caga Vestéééc“.

Přehled výsledků zápasů  8.- 9.9. 2012

Mladší přípravka na hřišti v Dolních Břežanech : 2 x vítězství a 3 x remíza (9 bodů)
Starší přípravka „A“ – Kamenný přívoz – 27 : 0
Starší přípravka „B“ – Dobrovíz – 5 : 5 ( 3:2 na penalty, hráno v Dobrovízi)