Nohejbal novinky a sezóna 2012

Předem bych se chtěl omluvit za opožděné zprávy z uplynulé sezóny. I když nás koncem sezóny potrápila zranění, podařilo se nám ukončit sezónu 2012 na skvělém 3. místě a získali jsme tak vytoužený pohár.

Po předposledním místě v roce 2011 je to pro nás velký krok kupředu. Boj o postup do vyšší soutěže nám unikl na hřišti Nové Vsi, kde se nám opravdu nedařilo. Doma jsme sice soupeře porazili, ale celkový součet setů byl pro nás nepříznivý.

Koncem sezóny nás opustil Tomáš Pešava, kterého letos nahradil Václav Kolín. Je to perspektivní mladý a vyrovnaný hráč, který by měl přispět k pohodě v týmu. V nohejbalu není žádný nováček a vkládáme do něj hodně nadějí . Horší je to však se starými harcovníky. Míra  více méně marodí s klouby a Ondra taky dost kňourá, pořád ho něco bolí a dost často vynechává tréninky. Proslýchá se, že oba mají nadváhu, ale Míra tvrdí, že má od doktora  potvrzení „že není tlustý, ale pouze je prostorově špatně řešený“. Bohužel je nás pořád málo. Proto, kdo má aktivní zájem o nohejbal, přihlaste se.

Cíle na sezónu 2013 máme vyšší než jen 3. nepostupové místo v soutěži. Lehké to nebude, protože se všechny týmy pořád zlepšují. Zimní příprava probíhala v tělocvičnách stejně jako každý rok. Během zimy jsme se také zúčastnili dvou turnajů, kde se nám nepodařilo postoupit do finálových zápasů. Sehráli jsme dvě přátelská utkání s týmem „MAESTRO KOLOVRATY“ a s týmem „HORNÍCH JIRČAN“. Je sice pravda, že jsme v  utkáních odešli poraženi, ale vyzkoušeli jsme si nová možná složení jednotlivých sestav.

Již byla rozlosována okresní soutěž na rok 2013. Rozpis zápasů je umístěn na  na hřišti VV (na nástěnce) a je dostupný zde. Start soutěže je již tuto sobotu 13.4.2013. První utkání sehrajeme na domácím hřišti s NK Libčice (od 9:00).

Na období letních prázdnin se připravuje výměna povrchu multifunkčního hřiště. Všichni nohejbalisté se budou aktivně podílet na připravovaných brigádách, které budou probíhat před výměnou povrchu.
Jarní, letní a podzimní tréninky budou probíhat v úterý a ve čtvrtek na MF hřišti VV.

Také bychom chtěli poděkovat sponzorům, kteří nám pomáhají s financováním zimní přípravy a nákupem potřebných pomůcek a to:
- ECP a.s.
- Newton elektronika-servis s.r.o.

Co napsat závěrem. Byli bychom moc rádi, kdyby si příznivci nohejbalu udělali o víkendech případně v týdnu čas a přišli nám fandit v soutěžních utkáních. Tréninky jsou v úterý a ve čtvrtek od 17:30 do 19:30. Domácí zápasy pak v sobotu (dle rozpisu) od 9:00.

Sportu nazdar nohejbalu zvlášť. (Nohu vejš!)

Mirek Kos

Srpen 2018