Fotbaloví experti vyjeli reprezentovat do města Doksy...

Po oslovení sekretariátem v zastoupení pana sekretáře Shookyho (čti: Šukýn) z druholigových Pardubic vyjeli naše hvězdy a experti na teorii fotbalu pomoci chlapům v mezinárodním turnaji Jurčík Cup 2013 do malebného městečka Doksy.
Expertní tým sáhl opravdu na osvědčenou kvalitu a cestovatele za fotbalovými zážitky a tak reprezentovali: Vestecký "Messi" Zdeno Novotný, Shooter Majkl Chaloupka a Sport centre director Vašek Drahoš.
Naše pomoc byla od prvotních chvil vřele vítána, neboť chlapi, převážně z českých vrcholných soutěží byli velice unaveni ukončenou sezónou, časovým posunem a hlavně Dokským klimatem.
Již od začátku nám bylo jasné, že dnes to nebude jen o zápiscích do deníčku, jak se to má hrát, ale budeme muset pomoci i v poli a ukázat světu co roste ve Viktorce za hvězdy.
Náš shooter chytil slinu a začal sázet jednu branku za druhou, před třetí si udělal několizápasou pauzu, ale potom to tam už zase sypal. Stal se nejlepším střelcem našeho mančaftu Mida Sport a to s 5 brankami.
Ostatní experti posilovali stabilně obranu a co si budeme povídat k Pardubické nedobytné skále přibily i dva vestecké nepropustné pilíře. Zápas od zápasu byla naše hra lepší a soupeři se po právu obávali co jsme schopni ještě vymyslet.
Turnaj se pro nás odvíjel velice slibně až do čtvrtfinále, kdy jsme narazili zvláštním losem na pozdějšího vítěze mančaft s názvem Antifotbal. Zápas v obrovském nasazení, které jsem u nás ve Viktorce nikdy neviděli, jsme projeli v poslední minutě spatlaným gólem a naše turnajové rozdávání radosti končilo. Ostatní mančafty se taktéž srdečně praly o výsledky a zvláštní losy umožňovaly dobré umístění i když se nic nevyhrálo, naopak týmy se všemi vyhranými zápasy končili na konci konečné tabulky. Fotbal nemá logiku a svět se prostě někdy točí obráceně:)
Náplastí na bolístku bylo snad jen to, že náš pokořitel byl celkovým vítězem tohoto mezinárodního turnaje 16 mužstev ze všech krajů republiky a Německa.
Závěrečná tisková konference, kde padaly převážně otázky na náš tým, který neuvěřitelně zaujal diváckou veřejnost svou hrou a svými dovednostmi, neměli konce a konference končila až v pozdních ranních hodinách.:)
Celkový pobyt v Doksech v nás nechal nezapomenutelné zážitky převážně z fotbalu a zázemí tohoto malebného městečka, které se umí o své hosty postarat, prostě jak bylo řečeno na začátku uvítání, tady máte ALL IN:)
Děkujeme pardubickým chlapům za pozvání a věřím, že jim to budeme moci někdy oplatit.

Vašek

Květen 2024