Podzimní sezóna mladých Viktoriánů zahájena…

Přehled výsledků zápasů 7. – 8. 9. 2013

Mladší žáci Vestec/Průhonice  – Hradištko  – 5 : 8 ( hráno na hřišti v Hradištku)
Starší přípravka – Kamenný Přívoz  – 14 :1 ( hráno na hřišti v K. Přívoze)
Mladší přípravka na hřišti ve Vestci – 4x vítězství, 1x remíza ( 13 bodů do průběžné tabulky)

Nový tým Mladších žáků jsme do letošního ročníku přihlásili společně s kluky ze sousedních Průhonic. Důvodem byl malý počet kluků ročníků 2001/2002 jak v naší Viktorce, tak v sousedních Průhonicích. Hraje se totiž již na polovinu velkého hřiště se sedmi hráči v poli a brankář. Týmy budou trénovat odděleně každý na svém domácím hřišti. Na zápasy se pak společně sjedou na jedno domácí hřiště (Vestec či Průhonice) a sjíždět se budou také na hřiště soupeřů. Před prvním mistrovským zápasem měl společný tým pouze pár přípravných a tréninkových zápasů a tak souhra bude ještě chvíli trvat. Už v prvním zápase však kluci ukázali kvalitu na hřišti silného Hradištka, které se dvěma kompletními „sedmičkami“ a zkušenostmi z loňska náš tým porazil v poměru 8:5. Dobře náš tým hrál v úvodu zápasu a pak také ke konci, kdy dotahoval ztrátu. I přes absenci některých kluků (pouze 2 na střídání) tak kluci prokázali dobrou kondici a bojovnost, když v závěru zápasu paradoxně početnějšího soupeře přehrávali.
Za Viktorku budou v zápasech Mladších žáků nastupovat tito borci: Aleš W., Honza H., Martin Š., Marek M., Martin R., Adam H. a Samuel.

Za krásného slunečného počasí zahájil v sobotu podzimní turnajovou sezónu také tým Mladší přípravky. Pořadatelem prvního turnaje byla domácí Viktoria Vestec a tak do našeho sportovního centra zavítali všechny okolní týmy. Je potěšující, že se nejmladším Viktoriánům první turnaj vydařil a po 4 výhrách a jedné remíze v turnaji celkově zvítězili. Proti soupeřům z D. Břežan a z D. Jirčan tým prokázal pevnou obranu, kdy ubránil jednobrankové a poté dvoubrankové vedení. Proti týmům ze Psár a z Jesenice se zase dařilo našim střelcům a po výsledcích 11:0 a 6:0 v čele průběžné tabulky mají i vysoké aktivní skóre. Určitě nejzajímavější a nejdramatičtější byl poslední zápas proti klukům a „Simoně“ z Průhonic. Dvakrát se našim malým borcům podařilo vyrovnat, když pokaždé po faulu a následném přímém kopu „Simony“ tým z Průhonic vedl (1:0 a 2:1). Nejmladší Viktoriáni však pokaždé dokázali zabojovat a nepříznivý stav vyrovnat na konečných 2:2. Super výkon předváděli a v dalších turnajích budou fotbalovou radost ve Viktorce rozdávat:
Patrik v bráně, Kristýna, Markéta, Tadeáš, Janek, Jonáš, Kuba, Denis, Ondra a Adam.

Svůj první podzimní zápas sehrála v neděli Starší přípravka na hřišti týmu z Kamenného Přívozu. Sluníčko svítilo na pěknou hru našich kluků, kteří na souhru stejně jako tým mladších žáků také neměl dostatek času, a tak hlavně v úvodu zápasu byla hra velmi vyrovnaná. Domácí s početným týmem Viktoriánům zdatně vzdorovali a dokonce vedli 1:0. Ale po zlepšené hře, důrazu a přesné koncovce naši kluci ještě do poločasu výsledek otočili na 5:1 ve svůj prospěch a ve druhém poločase to již byla hra na jednu branku… Potěšila účast všech kluků z týmu SP a také Markéty (2004), která po odehraném sobotním turnaji nastoupila na pozici brankáře a nezklamala. Úvodní zápas se tedy vydařil a v dalších zápasech bude tým bojovat o body v tomto složení:
David S., Standa T., Kuba H., Kuba A., Miki A., Ondra V., Dáda W., Ríša A., Markéta L.

Květen 2024