Novinky: Fotbal|Nohejbal|Ping Pong|Cvičení|Akce|Tábory

Příměstský tábor 1.turnus

 Fotografie z dnešního i ostatních dnů najdete na taborvestec.rajce.idnes.cz.
 
 
Turnus 1 / Pátek:
Je pátek a nás bohužel čeká poslední den vyhrazený cestování časem a prostorem. Ráno se nezasvěceným může zdát, že se stroj času trochu porouchal, neboť se na hřišti scházejí rozmanité postavy z různých dob – piráti, Egypťanka, Šípková Růženka, Mánička, motýlí víla, kočka, čarodějnice, rytíř… My ale víme, že slavíme karneval plný tance a soutěží!
Po svačině nás čekala bojovka - hurá tedy za pokladem! K jeho získání bylo třeba nejen splnit několik úkolů, ale netradičně ho vytáhnout za lana z houští.
Po poledním klidu jsme se vydali na poslední cestu naším strojem času. Po úspěšném teleportu nás ve starořecké Olympii přivítala řecká bohyně Afrodité, která nás zasvětila do průběhu původních olympijských her. Proběhla očistná lázeň a pak jsme se vrhli na zkoušku olympijských disciplín - běhu na 1 stadion, soutěže trubačů, běhu těžkooděnců a zápasu. Všichni vítězové byli odměněni „olivovým“ věncem a potleskem svých soupeřů.
Po osvěžující svačině nastala chvíle loučení. Všichni jsme dostali na památku diplom, perníkovou medaili a svůj podíl pokladu. Těšíme se, že se zase někdy shledáme, třeba na jiném místě a v jiné době!
 
Turnus 1 / Čtvrtek:
Dnes nás kouzelný stroj času zanesl do dob prababiček našich pradědečků – na Divoký západ! Od Velké Medvědice jsme se dozvěděli vše o životě Indiánů, a abychom v jejich světě obstáli na jedničku, prošli jsme šesti těžkými zkouškami. Zvládli jsme zkoušku vytrvalosti, bystré mysli, síly, obratnosti, přesné mušky i závěrečnou (nejtěžší) zkoušku mlčení. Jako důkaz absolvování všech nástrah nám na paži přibývaly barevné šípy. Po závěrečné náhradní zkoušce v sebeovládání jsme už všichni nasbírali dostatek šípů k ulovení medvěda. Jeho zuby na náhrdelníku nám budou navždy připomínat naši dnešní sílu a odhodlání.
Aby nám Manitou zachoval svou přízeň, vyrobili jsme si překrásný totem, na kterém se podíleli úplně všichni. Zahráli jsme si také na kovboje lovící divoké mustangy a jako praví zlatokopové jsme naleziště drahých kovů prozkoumali kousek po kousku (přesto stále zůstalo asi 15 kusů „zlata“ nenalezeno).
Odpoledne jsme si zařádili při zavlažování fotbalového hřiště a když se po svačině spustil déšť, uspořádali jsme si v tělocvičně závody v lukostřelbě.
Všem dětem patří velký dík za to, jak krásně zvládají náročný program! Už se těšíme na zítřejší karneval a poslední společný přesun v čase i prostoru. Kam to bude tentokrát?
 
Turnus 1 / Středa:
Dnes jsme nechali náš stroj času odpočívat a rozhodli se cestovat autobusem. Oblékli jsme svá nazdobená žlutá trika, pohodlnou obuv, batůžky a vydali se do dalekého libereckého IQ PARKU získat nové technické dovednosti a poznatky, které určitě využijeme v našem dalším časoprostorovém bádání.
Zvládli jsme prozkoumat všechny expozice. Osvěžily nás kapky vody, když jsme roztáčeli různé vodní víry, turbíny a mlýnky. Zrcadlové bludiště pak prověřilo naše orientační schopnosti, ale překonat lávku v rotujícím válci, to už vyžadovalo opravdu dokonalý smysl pro rovnováhu a hodně odvahy! Ty jsme pak prokázali i v kajutě potápějícího se Titanicu. Očaroval nás svět mýdlových bublin, sjíždění na požární tyči, různé kladkostroje, princip přenášení zvuku i další fyzikální jevy. Vyzkoušeli jsme si výrobu elektřiny pomocí šlapání na kole, vytvořili rekordy na atletické dráze, změřili objem vody ve svém těle. Někteří se pustili i do „šifer“ - pronikli do základů morseovky a braillova písma. Neplánovaně se nám podařilo účastnit se experimentů s elektrickým napětím, kdy nám vstávaly vlasy hrůzou… K prozkoumávání by toho bylo ještě dost, ale oběd byl připraven a naše bříška se o nějakou tu dobrotu už taky hlásila.
 
Turnus 1 / Úterý:
Včerejší trénink na hladký průběh časoprostorových změn nikoho neodradil a dnes jsme se sešli opět v plném počtu. Před první výpravou do minulosti jsme si museli nejprve nachystat „národní“ dresy, jejichž pomalování bylo příjemným odreagováním před startem. Pak už následoval nástup v kruhové formaci ke stroji času a odhadnutí cíle dnešní cesty. Monika se Šárkou nás nešetřily a vyslaly nás hned o několik tisíciletí zpět - do období STAROVĚKÉHO EGYPTA. Abychom při této návštěvě neztratili pojetí o čase, vyrobili jsme si sluneční hodiny. Pak už nás čekala otrocká práce – tahání obřích kvádrů na stavbu pyramid, kterou ženská část výpravy zvládla lépe než ta mužská! Skvělou zábavu pak přineslo mumifikování. Obmotávání nám šlo tak dobře, že některé naše mumie by mohly být rovnou uloženy do egyptské královské hrobky. Hledání rozdílů na obrázcích obživlých mumií nám problém také nedělalo a odhalit portrét významné egyptské královny už byla opravdu brnkačka.
Odpoledne nás čekala dobrodružná plavba po Nilu plném krokodýlů a piraň. Šikovný místní kormidelník nám ukázal krásy i nástrahy této fascinující řeky a pak nás bezpečně dopravil zase na břeh. Před teleportem domů jsme museli splnit ještě jeden úkol – postavit co nejvyšší pyramidu. Myslíme, že faraón Cheops byl s námi určitě spokojen. Egyptské obrázkové písmo jsme bohužel prostudovat moc nestihli, ale každý si alespoň odvezl papyrus se svým jménem v hieroglyfech.
Návrat do současnosti z naší mise proběhl úspěšně. Snad bude i ten zítřejší výlet bezproblémový!
 
Turnus 1 / Pondělí:
Rok se s rokem sešel a my ve Vestci opět přivítali natěšené táborníky 1. turnusu příměstského tábora, jehož ústředním tématem je PUTOVÁNÍ STROJEM ČASU. Těšíme se na spoustu dobrodružství, která nás jistě čekají v jiném čase i prostoru. Abychom se však mohli začít přemísťovat do dob dávno minulých, bylo nejprve nutné sestavit tajemstvím opředený stroj času. Základ byl již připraven, ale na jeho dokončení jsme se podíleli my všichni…
Ráno nás nejprve pobavily skvělé seznamovací a „oťukávací“ hry v tělocvičně, díky kterým si většina z nás zapamatovala jména ostatních kamarádů a ztratila počáteční ostych. Pak jsme honem vyběhli na sluníčko protáhnout svaly a rozproudit krev při běhacích hrách na fotbalovém hřišti.
Po vydatné svačině jsme se vrhli na dokončení stroje času. Tři týmy malých badatelů pracovaly na netradičních úkolech, za jejichž splnění dostal každý vždy dílek plánku na dokončení stroje času či nějakou jeho součástku. Zkompletovat plánek a částečně zprovoznit stroj času nám kupodivu velký problém nedělal. Přesto nás stroj překvapil svou technickou náročností a dokonalostí. Po zapojení všech součástek dokonce svítily jeho kontrolky a ti nejšikovnější z nás dokázali vyvolat i média s dnešním datem. Obyčejné CD nikoho příliš nepřekvapilo, zato „kouzelné destičky“ vyvolaly úžas v očích úplně všem!
Následoval výborný oběd a polední klid, během kterého si děti mohly na „kouzelné destičky“ namalovat období, do kterého by se rády strojem času přemístily. S velkou vytrvalostí následně zkoušely svou pomalovanou destičku do stroje vložit, ale stále se nám nedařilo přemístit se mezi dinosaury ani jinam. A nepomohlo ani kouzelné slovíčko „prosím“… Vzápětí ale Šárka objasnila, že musíme ještě natrénovat, jak se se změnou časoprostoru vyrovnáme, aby byl přesun bezpečný. Celé odpoledne jsme tedy věnovali tréninku – nejprve jsme si při hře Evoluce zkusili na vlastní kůži zrychlený vývoj ze slepice přes psa a opici až po člověka a poté jsme si zahráli na molekuly. Pak Monika a Šárka všem předvedly, že už mají trochu potrénováno a že se již dokáží v čase pohybovat o několik okamžiků i bez kouzelného stroje. Pokaždé totiž dokázaly správně uhodnout, kdo právě u sebe skrývá hledaný předmět! Některé děti si potom také zkusily návrat v myšlenkách zpět, když hledaly, co na sobě kdo změnil. Další část tréninku spočívala v ochraně před lasery, které by nás mohly během přesunu v čase popálit. Naučili jsme se tedy utíkat před lanem představujícím laser, přeskakovat ho či podlézat. S lanem jsme si pak zkusili i přetahovanou a byl to boj jako o život! Poslední dovedností, kterou bylo nutné natrénovat, byl pohyb se zavázanýma očima – pro případ, že by nás světelná záře při cestovaní časem zcela oslepila. Přesvědčili jsme se ale, že ani toho se nemusíme bát, protože s partou prima kamarádů dokážeme zvládnout i poslepu prolézt tunelem, slalom mezi kužely, překročení překážky i výkop do brány. Děti se úžasně navzájem navigovaly a podporovaly a i když to trvalo dlouho, než se všichni vystřídali, tak to stálo za to.
Nyní jsme už tedy připraveni na zítřejší expedici – máme funkční stroj a natrénovali jsme vše důležité. Tak nám zítra držte palce!!!
 
 
TJ Viktoria Vestec a Sportoviště obce Vestec
zahajuje letní příměstský tábor
 
1. turnus – 14.7. – 18.7.2014 – Ve stroji času
se Šárkou Vostárkovou a Monikou Majerovou
- děti přiveďte do 8 hod. na hřiště ve Vestci
- končíme v 17 hod., program je připravený na celý den od 8 hod. do 17 hod., vyzvednutí také na hřišti v 17 hod.
- děti oblečte dle počasí, náhradní oblečení, jak na teplé, tak na chladnější počasí, si můžete nechat celý týden ve skříňkách v šatně, nezapomeňte na holínky, kšiltovku, pláštěnku nebo min. nepromokavou bundu
- pokud bude počasí, tak i plavky a ručník, využíváme zavlažování na hřišti
- láhev na pití sebou, pití k dispozici na hřišti, oběd a 2 svačiny jsou zajištěné
- děti v případě potřeby namažte krémem na opalování
- ve středu bude celodenní výlet vlastním autobusem, sraz v 8 hod. na hřišti, návrat upřesníme v úterý, oblečení dle počasí, pevné boty - pojedeme do iQparku v Liberci a na Ještěd, jídlo bude zajištěno, sebou lze vzít malou hotovost, jinak prosíme, nedávat dětem cenné věci - nejen na výlet (mobil, digit. hry, apod., za ztrátu či poškození neručíme)
- na pátek plánujeme karneval, masky dejte dětem rovnou ráno
- na stránkách http://www.tjviktoriavestec.cz budeme (doufáme, že denně) psát komentář k probíhajícím turnusům, vč. odkazu na fotky
- v případě změn kontaktujte J. Roubíčkovu, tel. 723 637 194, nebo J. Zemana, tel. 602 603 668

Těšíme se na vás, dobrou náladu sebou!

Kalendář akcí

Říjen 2021
poútstčtsone
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Odkazy

FAJN - Fotbalová akademie Jiřího Novotného
Cvičení v Centru
Rezervace sportovišť
Sportovní centrum TJ Viktoria Vestec
Baráček
Příměstský tábor
FACEBOOK Kopeme za fotbal
Kopeme za fotbal

Sponzoři

Čestní členové VV
MVDr.Oldřich Gojiš
Pfleger Tomáš
Drahoš Václav
Miler Jiří
Obec Vestec
STAVING Olomouc, s.r.o.
Škoda Auto Brejla
accidis s.r.o
Milcom
Unimed Praha, s.r.o.
NEWTON Elektronika Servis s.r.o - Kučera Martin
ASokno
UVT

Podporujeme

Apartmán Michaela
MAS Dolnobřežansko
Pro život bez tabáku
Mateřská škola Vestec
SweetPain
FOD Klokánek -  Lásková
Unicef
nastevnost

SMS Info Obce Vestec