Novinky: Fotbal|Nohejbal|Ping Pong|Cvičení|Akce|Tábory

Příměstský tábor 3.turnus

Fotografie z dnešního i ostatních dnů najdete na taborvestec.rajce.idnes.cz.

 

Turnus 3 / pátek:

A je to tady - poslední den a slibovaný karneval! Už se nám to schází a my hledáme pod maskami naše děti. Jsme všichni a už můžeme tančit v rytmu taneční hudby, zahrát si a vyřádit se na tóny našich oblíbených písniček.
Celý den je v odlehčeném duchu, už nemusíme vyrábět a tvořit, jen opakujeme hry, které nás nejvíce zaujaly...a také nás navrch čeká opékání vuřtíků a předávání cen a diplomů za úspěšné absolvování našeho tábora.
Dnešním dnem se dostáváme do poloviny letních příměstských táborů ve Vestci a v pondělí se budeme těšit Na indiánské stezce na 4. turnus!

 

Turnus 3 / čtvrtek:

Předposlední den se na nás trochu mračí, ale věříme, že nesprchne a my si užijeme méně horkého počasí a pořádně si zařádíme :o)
Dnes máme dva nové tovaryše, takže na úvod si hrajeme naše seznamovačky.
Naši nový tovaryši jsou perníkáři, takže jsme moc rádi, že nás naučí jejich řemeslu. Za pomocí opičí dráhy si nosíme suroviny na výrobu těsta a po svačině se do toho pouštíme. Naštěstí je naše pec spíše troubou :o) takže pečení už je hračka.
Odpoledne po okolí trénujeme pozornost a postřeh vojínů při hře bomba-nálet a pak se pouštíme do stavařského řemesla. Opět se nejdříve seznamujeme se stavebním materiálem a pak už bez obav stavíme domy, kostely, spojujeme je cestami, takže tvoříme celé vesnice a města!
Zítra už je bohužel poslední den, ale zase se můžeme těšit na karneval a děti v maskách! Takže ahooooj ráno!
 

Turnus 3 / středa:

Ráno jsme se sešli v plném počtu a jen počasí nám trochu dělá starosti. Vydáváme se na cestu přesně na čas a ve svíčkárně Rodas v Šestajovicích jsme na "otevíračku" úplně přesně. Řemesla dnes velí výrobu mýdla vykrajováním, ozdobení svíček a výroba ozdobného sáčku s koupelovou solí. Jde nám to krásně, snad potěšíme rodiče a prarodiče malým dárkem. Přesouváme se na oběd, kuřecí vývar v nás hned mizí, a za ním i kuřecí masíčko s rýží. Návdavkem si odnášíme i svačinu na odpoledne. Bude se hodit, protože nás čeká více pohybu než dopoledne.
Zoo Chleby na Nymbursku je rozdělená na dvě části, starou zoo a novou zoo, a obě části stojí za návštěvu. Velkou radost nám udělala kontaktní část zoo, někteří z nás si třeba prvně "pohladili" obrovskou suchozemskou želvu. Třešničku na dort jsme si nechali nakonec - dětské hřiště, kde děti nechaly poslední zbytky sil :o)))
Počasí vyslyšelo naše prosby a sprchlo až na konci naší cesty zpátky do Vestce, a to jsme uvítali jako osvěžení.

Turnus 3 / úterý: 
Mistr Všeumělec nám dnes ráno zase zanechal dopis s úkoly. A úkoly jsou ještě těžší než včera! Dnes musíme najít vhodnou ženu pro našeho mistra.... Ale jak na to? Pro začátek si vystačíme s různým oblečením, malovátky, dary přírody na ozdobu a uvidíme, jestli náš vkus je stejný se vkusem Mistra. Super, výsledek je žena k nerozeznání od skutečné! Ale kdo měl největší podíl na skvělém konečném výsledku? A pozor, začíná souboj mezi cechy - hra Kámen-nůžky-papír snad vše vyřeší :o)
Souboj nakonec ukončí svačina a my se vrháme nejen na ní, ale po ní i na trička, které si zdobíme na zítřejší celodenní výlet.
Druhá půlka dne pokračuje v cechu malířském, malujeme na vše, na co malovat lze. Naše výtvory si můžete prohlédnout na chodníku a cyklostezce okolo hřiště, jestli tedy déšť naše dílo nesmeje :(
Nevadí, zítra na výletě načerpáme inspiraci a můžeme pokračovat v dalším tvoření :o)
 

Turnus 3 / pondělí: 

Je tu třetí pondělí a naše nová skupina. Trochu mám pocit, že se nám tu sešla jedna větší rodina, protože tento týden máme okolo 15 dětí, se kterou si hravě poradí Aneta. Kdo už s námi byl minulé turnusy, tak ví, že začínáme hledáním našeho tématu. Mistr Všeumělec nám tu někde zanechal dopis a i oblečení Anety napovídá, že se zaměříme na šikovnost našich ručiček. Téma tohoto týdne jsou Řemesla.
S těmi, kteří jsou zde poprvé, se seznamujeme pomocí našich her "seznamovaček", dále ověřených molekul, ale zařazujeme také živé pexeso!!! Jedna dvojice hledá mezi ostatními dětmi ty, které předvádějí stejné řemeslo, stejnou činnost. Dnes také budeme stavět domečky, ale pokyn mistra Všeumělce zní, ať se do nich sami vejdeme :o) Rozdělili jsme se do dvou skupin a stavíme každý svůj dům neboli chatrč pro tovaryše.
Přitom všem ani nevnímáme svačinu a oběd, rajská všechny potěšila, a jdeme si trochu odpočinout na karimatky do tělocvičny, ať už kreslením nebo skutečným odpočinkem.
Odpoledne plníme další rozkaz v dopise mistra Všeumělce a vydáváme se na dlouhou cestu za poznáním všemožných řemesel. Zkoušíme si rýžování zlata, tvorbu loutek, výrobu mýdel, provaznictví, truhlářství, svíčkařství a další. Schválně, co budou děti doma umět zopakovat :o)
Odpoledne znovu vyrážíme do terénu na bojovku s fáborky, ale již druhé pondělí nás bouřka zahnala do tělocvičny. Ale předvedli jsme nožky rychlého kurýra a všichni jsme sušší dorazili zpátky.
Pod dojmem všech dnešních řemesel si vyrábíme erb toho řemesla, které na nás udělalo největší dojem.
Celý den rychle uběhl, tak alou domů a zítra plní sil znovu nashledanou!

Kalendář akcí

Říjen 2021
poútstčtsone
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Odkazy

FAJN - Fotbalová akademie Jiřího Novotného
Cvičení v Centru
Rezervace sportovišť
Sportovní centrum TJ Viktoria Vestec
Baráček
Příměstský tábor
FACEBOOK Kopeme za fotbal
Kopeme za fotbal

Sponzoři

Čestní členové VV
MVDr.Oldřich Gojiš
Pfleger Tomáš
Drahoš Václav
Miler Jiří
Obec Vestec
STAVING Olomouc, s.r.o.
Škoda Auto Brejla
accidis s.r.o
Milcom
Unimed Praha, s.r.o.
NEWTON Elektronika Servis s.r.o - Kučera Martin
ASokno
UVT

Podporujeme

Apartmán Michaela
MAS Dolnobřežansko
Pro život bez tabáku
Mateřská škola Vestec
SweetPain
FOD Klokánek -  Lásková
Unicef
nastevnost

SMS Info Obce Vestec