Novinky: Fotbal|Nohejbal|Ping Pong|Cvičení|Akce|Tábory

Příměstský tábor 4.turnus

 

Turnus 4 / pátek:
A je tu pátek a náš již tradiční karneval! Masky jsou někdy tajemné, někdy vtipné, ale vždycky moc pěkné :o) Nejvíce je samozřejmě indiánů, ale najdeme tu princezny, víly, čarodějnice, kominíka, piráty, kostlivce a námořníky. Po okouknutí dnešní sestavy můžeme vyrazit na poslední výpravu...ale přátelskou :o) V tělocvičně pak prozkoušíme naší šikovnost při psaní, ale pozor! budeme psát a kreslit nohou!!
Po svačince se musíme trochu osvěžit, takže hupem do plavek, pustit zavlažování a pak si můžeme trochu zahrát.
Na závěr už nás čeká opékání vuřtíků a jakpak že jsme dopadli s našimi kartičkami? Je to dobré, všichni jsme úspěšně ukončili náš turnus!! Hurááááá!!

 

Turnus 4 / čtvrtek


Ani dneska, i když jsme trochu unavení po včerejším výletu do pevnosti, si nedáme klid.

Začínáme zase rozcvičkou a hned se vydáváme na bojovou cestu za pokladem. Cestou hledáme indicie a pokyny, které obratem plníme. Odměnou nám je sladký poklad!! V trochu volnějším nasazení je výroba indiánských tee-pee, ale zapojujeme i hlavu, protože materiál je méně tradiční pro tee-pee, a to papír...Ale jde nám to, takže po stavbě blbneme při našich oblíbených hrách.

Na závěr dne se těšíme hodně!! Poklad "na Stříbrném jezeře" jsme našli, takže dál, jako správní indiáni, nasedáme do lodiček a plavíme se. Naštěstí naše loď nemá díru "jako ústa staré ženy" a my se v pořádku dopravujeme na břeh. Takže pro dnešek už jsme si užili dost a zítra nás čeká závěrečný karneval.

 

Turnus 4 / středa:

 

Hurá, autobus už na nás čeká, počasí ještě nic moc, ale slibují, že to bude dobré :o)
Jsme všichni a vyrážíme směr Jarotice u Blatné do pevnosti lovců kožešin a indiánského muzea - prostě pevnost Fort Hary.
Už jsme očekávaní, takže po svačince se celí zvědaví pouštíme na obhlídku indiánského muzea i s výkladem, prohlídku srubů a celé pevnosti.
Trochu se vracíme na "divoký západ", takže našimi nezbytnými dovednostmi musí být střelba z pušky, střelba lukem, hod tomahawkem, oštěpem, nožem a jízda na poníkovi. Místní lidé nám ukazují, jak se pracuje s lasem nebo dokonce se dvěma lasy najednou a to tak dobře, že všichni sedí, ani nedutají! Všechny dovednosti nám jdou dobře, takže si zasloužíme pravý gulášek z ohně.
Po obědě pokračujeme přednáškou o životě lovců kožešin, ukázkou jejich oblečení, kde se nejvíce vyznamenal Jára Veverka, protože postál modelem a může referovat, jaké to je, nosit kožené kalhoty, kožich, čapku, těžkou puškou a na zádech pro nás téměř "prehistorický" batoh.
Na závěr si zopakujeme jízdu na poníkovi, protože ta na nás udělala největší dojem a po svačině míříme domů. Jsme docela unavení, ale moc spokojení :)

 

Turnus 4 / úterý:


Dobré ráno všem! S Domčou a Terkou již tradičně začínáme rozcvičkou, aby se nám trochu rozproudila krev v žilách :) Po zahřátí těla prohřejeme i hlavičky a hrajeme "tichou poštu", ale posíláme zprávy pantomimou, to není úplně jednoduché. Zvyšujeme zátěž a pokračujeme zapojením těla i hlavy - vědomostní trampolína: skáčeme, když víme. Před obědem si ještě dáme procházku a stavíme tee-pee okolo rybníka.
Po obědě se rozdělujeme na holky a kluky a každá skupina obléká svého indiána a indiánku. Výsledky jsou moc pěkné, takže se s našimi "modely" musíme vyfotit. Ještě musíme dokončit naše obydlí, trochu si pohrát naše oblíbené hry a už pomažeme domů, abychom měli sílu na zítřejší výlet!

 

Turnus 4 / pondělí:

I když nám úplně počasí nepřeje, mračí se na nás, nám to nevadí a těšíme se na to, co nás potká na indiánské stezce! Provedou nás z loňska prověřené Terezka s Dominikou a parťáky jim budou samí zkušení táborníci - jak také z loňska, nebo již z letošních předchozích turnusů.

Pro začátek jen trochu seznamovacích her a už luštíme nástrahy bodovacích karet. Celý týden budeme zaznamenávat naše úspěchy, snad málo neúspěchů a doufám, žádné lumpárny... Na konci týden bude zúčtování a zlobiváci, "těšte se"! a vy šikovní se také těšte :o) Také si musíme dát naše indiánské přezdívky, které nás nejlépe vystihují. Kdo to nemá v hlavě hned, může načerpat nápady při procházce, kdo už ví, může se předvést se svými vědomostmi o vesmíru na Vesmírné stezce za rybníkem.

Nezbytnou součástí každého indiána je čelenka, takže se bez obav pouštíme do výroby včetně vlastnoruční tvorby pér :o)

Po obědě máme malý odpočinek a s chutí se pouštíme do "pojednání" triček, které si vezmeme ve středu na výlet, aby bylo všem jasné, kdo tady tvoří partu!

 

 

TJ Viktoria Vestec a Sportoviště obce Vestec

Letní příměstský tábor
s Terezou a Dominikou
- děti přiveďte do 8 hod. na hřiště ve Vestci
- končíme v 17 hod., program je připravený na celý den od 8 hod. do 17 hod., vyzvednutí také na hřišti v 17 hod.
- děti oblečte dle počasí, náhradní oblečení, jak na teplé, tak na chladnější počasí, si můžete nechat celý týden ve skříňkách v šatně, nezapomeňte na holínky, kšiltovku, pláštěnku nebo min. nepromokavou bundu, bačkory do tělocvičny určitě sebou
- pokud bude počasí, tak i plavky a ručník, využíváme zavlažování na hřišti
- láhev na pití sebou, pití k dispozici na hřišti, oběd a 2 svačiny jsou zajištěné
- děti v případě potřeby namažte krémem na opalování
- ve středu bude celodenní výlet vlastním autobusem, sraz v 8 hod. na hřišti, návrat do 17 hodin, oblečení dle počasí, pevné boty – máme pevnost Fort Hary s indiánskou vesnicí a muzeem, jídlo bude zajištěno - oběd na místě, svačiny připravíme my, sebou lze vzít malou hotovost, jinak prosíme, nedávat dětem cenné věci - nejen na výlet (mobil, digit. hry, apod., za ztrátu či poškození neručíme)
- na pátek plánujeme karneval, masky dejte dětem rovnou ráno
- na stránkách http://www.tjviktoriavestec.cz budeme psát komentář k probíhajícím turnusům, vč. fotek na http://taborvestec.rajce.idnes.cz/
- v případě změn kontaktujte J. Roubíčkovou, tel. 723 637 194, nebo J. Zemana, tel. 602 603 668
 
Těšíme se na vás, dobrou náladu sebou! 

Kalendář akcí

Říjen 2021
poútstčtsone
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Odkazy

FAJN - Fotbalová akademie Jiřího Novotného
Cvičení v Centru
Rezervace sportovišť
Sportovní centrum TJ Viktoria Vestec
Baráček
Příměstský tábor
FACEBOOK Kopeme za fotbal
Kopeme za fotbal

Sponzoři

Čestní členové VV
MVDr.Oldřich Gojiš
Pfleger Tomáš
Drahoš Václav
Miler Jiří
Obec Vestec
STAVING Olomouc, s.r.o.
Škoda Auto Brejla
accidis s.r.o
Milcom
Unimed Praha, s.r.o.
NEWTON Elektronika Servis s.r.o - Kučera Martin
ASokno
UVT

Podporujeme

Apartmán Michaela
MAS Dolnobřežansko
Pro život bez tabáku
Mateřská škola Vestec
SweetPain
FOD Klokánek -  Lásková
Unicef
nastevnost

SMS Info Obce Vestec