Novinky: Fotbal|Nohejbal|Ping Pong|Cvičení|Akce|Tábory

Příměstský tábor 6.turnus

Fotografie z dnešního i ostatních dnů najdete na taborvestec.rajce.idnes.cz.

Turnus 6 / pátek

Hurá! Konečně tu byl karneval a s ním i zábava, hudba a všelijaké hry. Někdy jsme museli soutěžit na čas a jindy bylo na nás, za jak dlouho svůj úkol splníme. Všichni můžeme říci, že se nám nejvíce líbil pravěký nepořádek. Co se ale nestalo! Po nepořádku začal foukat vítr a my museli chytat jídlo, které si lítalo, kudy chtělo!

                Tento den byl pro nás tím nejdůležitějším. Museli jsme složit poslední zkoušku, a to zkoušku odvahy! Každou skupinu vedl náčelník, který dohlížel na správnost úkolů a pomáhal se psaním. Celá zkouška nás dovedla k pokladu. Byl spravedlivě rozdělen.

Opékáním buřtů jsme si ukázali, jak v době naší cesty připravovali pokrmy. Oheň je úžasný objev. Někteří z nás s ním zápasili, když jim z ničeho nic zčernal buřt. Vše se ale dalo do pořádku a naše bříška se naplnila. 

Na úplný závěr jsme dostali balíček s překvapením a diplom za to, že jsme se stali „pračlověkem“. Rozloučili jsme se a spokojeně odešli domů.

 

Turnus 6 / čtvrtek:

  Předposlední den Cesty do pravěku jsme si zahráli hru „Na mamuta“. Místo oštěpu jsme házeli míč. Honila nás také doba kamenná a občas se stalo, že z nás všech na chvíli byly kameny. Nevadilo nám to, protože jsme se navzájem osvobozovali. Velkou překážkou pro nás byla pravěká pavučina, kterou jsme se nejdříve museli naučit prolézt tak, abychom se jí nedotkli a ona nás nepřilepila k sobě. Potom některý z nás chtěl dokonce měřit, jak rychle se přes pavučinu dostane.
 Pavučina se měnila a tak se bylo stále čemu učit. Muselo se hledat hodně cest. Každý z nás si našel tu svou, která byla nejjednodušší.

                Naučili jsme se poznávat stopy zvířat, abychom je mohli sledovat a zvířátko pak najít a ulovit. Některé stopy se nám zdály hodně podobné a bylo těžké je rozpoznat. Ty ostatní pak byly hodně lehké a určitě bychom poznali zvířátko, za kterým jdeme.

                Někteří z nás připravovali kartičky, se kterými si budeme zítra hrát. Nikdo z nás neví, jaká hra to bude. Je to pro nás tajemství!

Na naše výrobky z hlíny se těšte zítra. Musíme čekat celou noc, až ztvrdnou, aby se nám neponičily.

 

Turnus 6 / středa:


Dnes nás Cesta do pravěku zavedla do Zeměráje. A opravdu to byl ráj na zemi v dobách předminulých :o)
Uvítaly nás zelené louky se stromem s kouzelnou mocí plnit přání, archeonaleziště, dřevěné i kamenné bludiště. Aby nás na naší výpravě provázelo štěstí, vyrobili jsme si hliněný amulet a jeho moc otestovali na archeonalezišti...a opravdu, našli jsme několik kostí, hliněných střepů, mincí, pravěkých šperků a korálků, které jsme si mohli nechat na památku.
Posilnili jsme se svíčkovou "se dvěma" a pokračovali jsme v získávání pravěkých dovedností nezbytných k přežití. Vyrobili jsme si na hrnčířském kruhu hliněný předmět - někdo misku, jiný pohárek a někdo si jen vyzkoušel, jak hlína na kruhu "pracuje". Dalšími dovednostmi byly oči na stopkách, uši a hlavně cit v nohách!! Stezku na boso jsme skutečně zkusili na boso! Trávu známe všichni, ale nikde jinde jsme ještě nezkoušeli, jaké to je chodit po šiškách, kamínkách, kamenech i obřích balvanech, klacíčcích, kládách, "houpačkách", a pokud se nikdo nekoukal, tak i v bahně a pak potokem :o) Cestou jsme ani nestihli splnit všechny skládačky, hlavolamy, po hmatu poznat různá zvířátka v kmenech stromů, prozkoumat a vyzkoušet hry v interaktivní herničce a projít stezku v některých úsecích třeba se zavřenýma očima!! Budeme se tam muset někdy příště vypravit znovu, každopádně dneska děkujeme za překrásný den!!

 

Turnus 6 / úterý: 
                

                Dnes jsme si zkoušeli sbírat pírka pravěkého ptáka ohniváka a potom jsme ve tmě lovili. Protože jsme neměli opravdovou tmu, museli jsme si ji vyrobit z šátku. Chytali jsme a zjistili, že v pátek z nás určitě budou ti nejlepší lovci!

                Malovali jsme trička, abychom se na zítřejším výletě všichni poznali a aby všichni ostatní, kteří nás uvidí, věděli, že patříme k sobě.

                A na konec jsme si postavili domečky z kamenů a klacků, tak jako si ho stavěli lidé dřív, než objevili cihly a střechy z tašek. Každý máme domeček, který se nám líbí a v kterém by se nám v pravěku líbilo žít.       

                Přání od jednoho z nás je: Chtěl bych si zahrát hru Potápění ostrova. Pevnina se zmenšuje a všichni se na ní musí udržet. Jen tak lehký úkol to není! Zkoušeli jsme to první den a určitě to musíme trénovat.

 

Turnus 6 / pondělí

 

První den naší cesty do pravěku jsme se vypravili jako pravěká skupina na naší první výpravu a seznámili jsme se s okolím. Vyzkoušeli jsme všechny prolézačky, jestli budeme statní lovci.

Při sběru pravěkého pexesa jsme lovili jména kamarádů v našich pamětích a byla to občas docela dřina. Zahráli jsme si také na lovce a pokusili jsme se zvěčnit náš lov na papír. Ke konci jsme zvládli ulovit i mamuta.

 

6. turnus – 18.8. – 22.8.2014 – Cesta do pravěku
s Pavlínou a Klárou

- děti přiveďte do 8 hod. na hřiště ve Vestci

- končíme v 17 hod., program je připravený na celý den od 8 hod. do 17 hod., vyzvednutí také na hřišti v 17 hod.

- děti oblečte dle počasí, náhradní oblečení, jak na teplé, tak na chladnější počasí, si můžete nechat celý týden ve skříňkách v šatně, nezapomeňte na holínky, kšiltovku, pláštěnku nebo min. nepromokavou bundu, bačkory do tělocvičny určitě sebou

- pokud bude počasí, tak i plavky a ručník, využíváme zavlažování na hřišti

- láhev na pití sebou, pití k dispozici na hřišti, oběd a 2 svačiny jsou zajištěné

- děti v případě potřeby namažte krémem na opalování

- ve středu bude celodenní výlet vlastním autobusem, sraz v 8 hod. na hřišti, návrat do 17:30 hodin nebo bude přesněno ve středu ráno, oblečení dle počasí, pevné boty – navštívíme Zeměráj v Kovářově, jídlo bude zajištěno - oběd na místě, svačiny připravíme my, sebou lze vzít malou hotovost, jinak prosíme, nedávat dětem cenné věci - nejen na výlet (mobil, digit. hry, apod., za ztrátu či poškození neručíme)

- na pátek plánujeme karneval, masky dejte dětem rovnou ráno

- na stránkách http://www.tjviktoriavestec.cz budeme psát komentář k probíhajícím turnusům, vč. fotek na http://taborvestec.rajce.idnes.cz/

- v případě změn kontaktujte J. Roubíčkovou, tel. 723 637 194, nebo J. Zemana, tel. 602 603 668

Těšíme se na vás, dobrou náladu sebou!


Kalendář akcí

Říjen 2021
poútstčtsone
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Odkazy

FAJN - Fotbalová akademie Jiřího Novotného
Cvičení v Centru
Rezervace sportovišť
Sportovní centrum TJ Viktoria Vestec
Baráček
Příměstský tábor
FACEBOOK Kopeme za fotbal
Kopeme za fotbal

Sponzoři

Čestní členové VV
MVDr.Oldřich Gojiš
Pfleger Tomáš
Drahoš Václav
Miler Jiří
Obec Vestec
STAVING Olomouc, s.r.o.
Škoda Auto Brejla
accidis s.r.o
Milcom
Unimed Praha, s.r.o.
NEWTON Elektronika Servis s.r.o - Kučera Martin
ASokno
UVT

Podporujeme

Apartmán Michaela
MAS Dolnobřežansko
Pro život bez tabáku
Mateřská škola Vestec
SweetPain
FOD Klokánek -  Lásková
Unicef
nastevnost

SMS Info Obce Vestec