Novinky: Fotbal|Nohejbal|Ping Pong|Cvičení|Akce|Tábory

Příměstský tábor - 1.turnus - 13.-17.7.2015

1. turnus - Kouzla a čáry - Pátek - Anička a Adélka

Čas teče jako voda a bohužel ani kouzla to neovlivní. Už tu máme pátek takže i poslední den společné zábavy, čarování a trávení času dohromady.Po dnešní snídani, kterou nám napekly maminky, jsme si šli zahrát všemožné hry. Procvičili jsme pořádně naši paměť a také nožičky. Poté už byl čas na sváču a kvůli horku byl čas i na převlečení do plavek a popadnutí ručníků. Opět došlo na osvěžení ve formě stříkání vody ze zavlažování trávy na fotbalovém hřišti.A v tom jim pomocník Čaryfuk potřeboval něco sdělit. Vzkazy jim pořádně schoval. Když všechny kousky dali dohromady zjistili, že dokáží zachránit jak vesnice tak i zlého čaroděje Strašifuka. Byla tu možnost proměnit Strašifuka na hodného čaroděje pomocí lektvarů, které si společně vytvořili. Sehnali ingredience a pokud se jim lektvary povedly správně, vybublali jim až z kelímku. Odhalili jsme Strašifukovo skrýš a tam lektvary vylili. Zbývalo jen doufat, že se vše povede.S plnými bříšky si kouzelníci oddechli při kreslení a hraní si v tělocvičně.Po příchodu deště se všichni schovali do sportovní haly, kde na ně čekala hra, se sladkou odměnou. Měli za úkol chytit bez rukou do pusy bonbóny visící na provázku, zahráli si na mrazíka, rozdělovali míčky podle barev a neustále kontrolovali Strašifukovu skrýš. Co kdyby se tam něco objevilo, třeba i sám Strašifuk?Když déšť ustál a všichni jsme se nadlábli moc dobré svačiny, zkontrolovali jsme, zda nám Strašifuk něco nezanechal. A hele! Na kopci, což byla tajná skrýš našeho čaroděje, se něco objevilo. Jeho kouzelnický klobouk, jeho oranžový had, kouzelnická hůlka a vzkaz. Všichni se tímto stali zkušenými kouzelníky a statečně zachránili obyvatele Dobříva a Strašic.Pak už jen každý získal zasloužený diplom, vítězný tým byl oceněn, všichni dostali sladkou odměnu a také něco na památku.Mnohokrát vám děkujeme za krásný týden plný čar a kouzel.

MAGII ZDAR!

 

1. turnus - Kouzla a čáry - Čtvrtek - Anička a Adélka

Kouzla, to je naše! Teplým čtvrtečním ránem nás provázely opět kouzelnické triky. Kouzlili jsme s kartami. Nechávali jsme zmizet hrací kostku. ,,Volali" jsme si skrz kelímky připevněné na provázku. Dokázali jsme, aby bouchnutí vidliček o cokoliv znělo jako kostelní zvony. Začarované láhve nám vraceli kuličky novin nazpět, i když jsme se je snažili urputně fouknout dovnitř, ale to samozřejmě není vše. Protože je kouzlení vysilující, doplnili jsme síly na svačině, po které si děti šly hrát na hřiště.Když kouzelníci uvařili speciality z písku, šli si pro pití a vydali jsme se si zahrát všemožné hry. Běhali jsme, skákali, posilovali naše ruce a trénovali spolupráci ve všech týmech. Her bylo tolik, že jsme se rovnou vydali na oběd a poté odpočinuli.Při odpočinku si každý namaloval to, co se mu na celodenním výletě líbilo nejvíce. Naše děti nejsou nadané jen na kouzelní, ale i na malování. Skoro jak od Picassa. Když všichni skončili s výtvarným uměním přesunuli jsme se ven, kde na nás čekalo překvápko. Hrnec plný čarodějnického slizu, pavouků, žab, krys a ještěrek. Děti si losovali, co v hrnci zelené hmoty budou na slepo a jen po hmatu hledat. Musíme všechny pochválit, protože se naši malí kouzelníci skoro vůbec nebáli a všichni si nějaké strašidelné zvířátko vytáhli. :)Teplota rostla a s ní i obrovská touha po zábavném osvěžení. Naši kouzelníci se převlékli do plavek a šli se vyřádit na hřiště, kde bylo puštěno zavlažování trávy. Nakonec i ti, co ze začátku nechtěli, se do zábavy přidali a horko tak bylo zahnáno.Ke konci dne jsme se dozvěděli, že v zachraňování vesnic se vyskytla překážka, neboli skála, která se musela překonat. Společně jsme ji zvládli přelézt ve formě překážkové dráhy, která končila na kopci. Se spoustou dětí jsme se rozloučili, ale přeci jen tu byli tací, kteří se rozhodli strávit večer a noc společně.Dali jsme si druhou malinkou sváču a po ní se koukli na pohádku. A jaká jiná pohádka by to mohla být, než Dívka na koštěti? Až pohádka skončila vydali se děti po dvojicích nebo trojicích sledovat žluté fáborky a cestou plnili rozmanité úkoly. Procvičili si paměť, trochu si zaposilovali a také zapřemýšleli. Pak už jsme se vrhli do spacáků a těšili se na další den! :)

 

1. turnus - Kouzla a čáry - ÚTERÝ - Anička a Adélka

Protože nás dnes ráno nepříjemně překvapilo deštivé počasí, museli jsme obsadit naší čarodějnickou klubovnu, neboli tělocvičnu, kde se naši kouzelníci naučili několik kouzel s provázkem, nafukovacími balónky a nechyběla ani typická kouzla s kartami. Přestože kouzlení není nic lehkého a něco, co potřebuje málo času, učňové to zvládli na jedničku s hvězdičkou.Když si děti naplnili bříška výbornou svačinou, museli jsme zachránit našeho pomocníka Čaryfuka, který byl proměněn v kámen. Pomocí ukrytých vzkazů jsme se dozvěděli, jak kouzelníka vysvobodíme, a ten jim na oplátku daroval zasloužených 15 bodů, které přispěly k další záchraně vesnic. Aby si uběhané nožičky na chvíli odpočinuly, naučili jsme se za pomoci Čaryfuka další kouzla a dokonce zkusili malou hypnózu.Po namáhání mozečků a paměti se naši kouzelníci odreagovali hrami jak běhacími, tak také na procvičení prostorové orientace a sluchu.Kouzelníci si potom zasloužili výtečný oběd a samozřejmě odpočinek, po kterém jsme si ozdobili táborová trička a již tak povedený den jsme zakončili soutěží v hale ve formě překážkových drah a dětmi zvolenými hrami.Doufáme, že zítřejší výlet bude ještě lepší než dnešní den plný čar a kouzel a my uděláme parádu v našich nových tričkách.

 

1. turnus - Kouzla a čáry - PONDÉLÍ - Anička a Adélka

Dnes jsme se stali záchranáři a kouzelníky zároveň! Za vcelku příjemného počasí se 17 moc šikovných dětí nejprve seznámilo mezi sebou a zároveň se svými opatrovnicemi, Aničkou a Áďou :)Aby se rozhýbali na začátku náročného týdne, kdy je jejich úkolem osvobodit vesničky, které ovládl zlý čaroděj, zahráli si naši kouzelníci hry, při nichž se pořádně zadýchali a procvičili tak fyzičku. Dozvěděli se příběh o černokněžníkovi, proti kterému budou celý týden bojovat, aby zachránili obyvatele vesnic, které chce čaroděj ovládnout.Také udělali Vestci ještě krásnější cyklostezku, když křídami vyjadřovali svého výtvarného ducha. Po sváče s tvořením mohli ještě pokračovali, protože jim to opravdu moc šlo.Také si vyrobili své kouzelnické pomůcky neboli hůlky, které samozřejmě nepřijdou nazmar.Když se všichni zachránci naobědvali a řádně si odpočinuli, čekala je venku překážková dráha, na jejímž konci bylo použito speciální zaklínadlo, aby se jim povedli optické klamy a pokusy. Dokonce se s nimi spojil pomocí vzkazů schovaných všude možně i jejich nový pomocník při záchraně vesnic a také učitel nových kouzel. Na jeho přání si naši malí kouzelníci postavili úkryty proti zlým čarám, ale protože by se do svých nových domečků nejspíš nevešli a tak se rozhodlo, že úkryty budou bunkry pro trpaslíky. Když jejich pomocník navázal spojení opět pomocí schovaných vzkazů, slíbil jim úterní kouzelnickou školu. Již nabytý den děti završili dalšími hrami a rozdělením získaných bodů.

Moc se těšíme na zítřek. Magii zdar!

Fotografie z dnešního i ostatních dnů si můžete prohlédnout na webové stránce:
http://vestec2015.rajce.idnes.cz/Vestec_2015_1.turnus_Anicka_a_Adelka/

 

1. turnus - Kouzla a čáry - Pátek  Monika a Šárka

Je tu den závěrečných kouzelnických zkoušek. Stejně jako my byl i Medžik přespáním v tělocvičně a velkým vedrem znaven, protože nám svůj vzkaz poslal po víle až odpoledne. Dopoledne jsme tedy střídavě trávili hraním čarodějných her a řáděním při zavlažování fotbalového hřiště. Úkoly si pro nás Medžik připravil rovnou tři. Nejprve jsme museli přenášet živou vodu, pak nechat na rybníku rozkvést papírové květy a nakonec prokázat svoji sílu v přetahování lanem. I v tom horku jsme předvedli úžasné výkony a všichni jsme vybojovali plný počet korálků na náš kouzelný náhrdelník.Zlí čarodějové chtěli ukázat svoji moc a seslali na nás před odpolední svačinou liják. Medžikova bojová hra o poklad se tedy musela bohužel zkrátit jen na jednodušší hledačku. O slavnostní pasování na mistry čaroděje jsme ale ochuzeni nebyli! Medžikovy pomocnice Monika a Šárka nás při magickém obřadu odměnili výučním listem, medailí ve tvaru pavouka a samozřejmě sladkostmi. Slibujeme, že získanou magickou moc a kouzelné schopnosti použijeme jen pro dobré účely! 

 

1. turnus - Kouzla a čáry - Čtvrtek  Monika a Šárka

Dnešek se nesl v čarodějném duchu. Hned po ránu, ještě za rosy, jsme čarodějnici Šárce natrhali kouzelné bylinky, aby z nich mohla vyrobit zázračnou mastičku. Za odměnu nás pak naučila vařit lektvar zkamenění. Zavedla nás i do své čarodějné kuchyně, kde jsme připravili pravý čarodějnický sliz. Někteří z nás našli odvahu a ochutnali ho. Na to, jak vypadal odpudivě, zas tak špatný nebyl… Včera jsme měli „čarodějnické volno“, dnes nás tedy Medžik zaúkoloval dvěma zkouškami. Jejich skryté znění jsme museli opět odtajnit, tentokrát pomocí zapálené svíčky. U obou náročných zkoušek – kouzla ztraceného obrazu (riziko spálení obrazu) a vylovení čarodějnické havěti ze slizu tentokrát všichni úspěšní nebyli. Vzhledem k náročnosti zkoušek a nadšení našich malých čarodějů bylo ale rozhodnuto, že pasováni na čaroděje první kategorie budou nakonec všichni.I dnešní den byl plný her. Čekalo nás také řádění na lanech a trampolínách u cyklostezky. Velkým zážitkem v parném odpoledni pak bylo osvěžení při zavlažování fotbalového hřiště. Ti, kteří se rozhodli pro další náročný úkol – strávení noci mimo vlastní postýlku, určitě nelitovali. Výtečné tousty, pohádka Saxana, opékání buřtů a bojovka kolem rybníka za trochu nepohodlí v tělocvičně určitě stály.Čas vymezený našemu kouzlení se nám krátí. Zítra máme slavnostní ukončení naší letní čarodějnické školy. Uvidíme, čím nás Medžik překvapí a zda nás za naše pětidenní snažení odmění...

 

1. turnus - Kouzla a čáry - Středa  Monika a Šárka

Dnes jsme se vydali na exkurzi do prestižního Science Center Techmania v Plzni. K vyzkoušení zde byly stovky interaktivních exponátů ze všech oblastí fyziky, chemie, přírody, techniky. Na chvíli jsme se proměnili v kameramany, režiséry, zvukaře a vytvořili krátký animovaný film. Vyřádili jsme se v sekci Vodní svět, kde jsme objevovali principy např. vodního mlýnu či zdymadel. Oddělení Člověk a zvíře zase prověřil naše schopnosti ve srovnání s různými zvířaty. Ti starší z nás si určitě odvážejí adrenalinový zážitek z jízdy na vozítku Segway. Naopak ti mladší byli nadšeni v expozici Malá věda, kde je zaujaly široký tobogán, strašidelný hrad, lezení po skalách či netradiční hudební nástroje. Mozky jsme potrénovali na různých hlavolamech a vědeckých hračkách. Znalosti o vesmíru jsme si pak rozšířili v unikátním 3D Planetáriu. Zde jsme se na chvilku proměnili v kosmonauty, odstartovali raketoplán, sáhli si na tornádo, zvážili se na vesmírné váze, jeli na kole rychlostí světla…Překvapením byla show s tekutým dusíkem. Experimenty s tímto prvkem nám braly opravdu dech. Rozbít kladivem rajče na kousky, zmrznout balonek, vybouchnout PETlahev…, to už po dnešku patří do repertoáru našich kouzel a pokusů.Čas nám bohužel nedovolil prozkoumat všechny exponáty, některé přírodní zákonitosti nám tedy zůstaly ještě utajeny. A to je důvod, proč do Techmanie zavítat znovu!!!

 

1. turnus - Kouzla a čáry - Úterý  Monika a Šárka

Dnešní den se učedníci Medžika vydali do fyzikální laboratoře, kde je přivítaly vedoucí docentka Monika a asistentka ŠárkaJ Ty nás nejprve provedly světem optických iluzí a klamů, kdy jsme všichni opravdu „valili oči“. Dále jsme testovali své rovnovážné schopnosti a poznali, jaké to je, když nás tělo neposlouchá. V oddělení zkoumání zvuku jsme vyzkoušeli „supermoderní“ telefon a poslouchali „vidličkové zvony“. Nechyběly ani experimenty se vzduchem a vodou. Fyzikální zákonitosti při zdánlivě jednoduchém pokusu fouknout papírovou kuličku do lahve se nám bohužel obelstít nepodařilo. Stejně tak neuvěřitelné bylo, že vodní hladina udrží jehlu či obrácený kelímek s vodou papír. Při celodenní exkurzi jsme samozřejmě pořádně protáhli i své svaly při různých hrách a soutěžích. Pobavila nás slepecká překážková dráha, štafetové závody, Červený a černý, Molekuly, Klávesnice, Z vody do vody …I dnes jsme museli skládat kouzelnickou zkoušku. Medžik nás tentokrát ale pěkně zaskočil. Papír, na kterém měl být zadaný úkol, byl totiž prázdný. Co bychom to byli ale za vědátory, kdybychom jeho trik neprokoukli. Tajný vzkaz jsme vyluštili pomocí UV baterky a zkoušku – propíchnout párátkem sáček s vodou, aniž by začala téct voda- jsme zvládli též bravurně. Na pomocníka čaroděje jsme tedy byli pasováni všichni!!!Ve středu vyrážíme sbírat zkušenosti do plzeňské Techmánie. Bereme si reprezentační trika, která jsme dnes zvládli originálně pomalovat, a samozřejmě naše kouzelné náhrdelníky. Třeba se rozrostou o další korálek… 

 

1. turnus - Kouzla a čáry - PONDĚLÍ  Monika a Šárka

Rok se s rokem sešel a je tu opět první turnus příměstského tábora ve Vestci, tentokrát věnovaný kouzlům, magii a iluzím. Mágů a čarodějek se do naší kouzelnické školy přihlásilo letos tolik, že jsme je rozdělili do dvou „studijních“ skupin.
Třída kouzelníka Medžika vedená Monikou a Šárkou se po seznamovacích aktivitách vrhla na plnění úkolů vyžadující postřeh, logický úsudek a dobré oči. Za jejich splnění získaly jednotlivé týmy dílky z obřího puzzle. To po společném složení odhalilo našeho průvodce a učitele – vlídného kouzelníka Medžika. Vzápětí se nám zjevila němá víla, která nám předala jeho vzkaz a výzvu ke splnění první kouzelnické zkoušky. Nelenili jsme tedy a pustili se do trénování kouzelnických triků a čísel. O „přestávce“ jsme si pak protáhli všechny svaly při hře Obři, čarodějnice a skřítci.
O polední klid byla většina z nás pilná a svědomitě se připravovala na odpolední učednickou zkoušku. Tu se vší ctí složili všichni z nás a z mudlů jsme byli slavnostně pasováni na kouzelnické učně!!! Jako důkaz každý z nás obdržel kouzelný náhrdelník s tajemným korálkem. Aby nás kouzelnická múza neopustila, měli bychom ho mít pořád u sebe.
Odpoledne jsme nejen čarovali, ale vyřádili se i při různých hrách, např. Hi-ha-he, Lidi k lidem, Vyhazované, prolézání obručí, podbíhání točícího se lana.
Snad se nám podaří obstát i u zítřejší zkoušky a na náhrdelník přibude další korálek. Držte nám palce, vydáme se do světa fyzikálních pokusů a optických klamů.


Fotografie z dnešního i ostatních dnů si můžete prohlédnout na webové stránce:
http://vestec2015.rajce.idnes.cz/pondeli_1._turnus_Monika_a_Sarka/


Kalendář akcí

Říjen 2021
poútstčtsone
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Odkazy

FAJN - Fotbalová akademie Jiřího Novotného
Cvičení v Centru
Rezervace sportovišť
Sportovní centrum TJ Viktoria Vestec
Baráček
Příměstský tábor
FACEBOOK Kopeme za fotbal
Kopeme za fotbal

Sponzoři

Čestní členové VV
MVDr.Oldřich Gojiš
Pfleger Tomáš
Drahoš Václav
Miler Jiří
Obec Vestec
STAVING Olomouc, s.r.o.
Škoda Auto Brejla
accidis s.r.o
Milcom
Unimed Praha, s.r.o.
NEWTON Elektronika Servis s.r.o - Kučera Martin
ASokno
UVT

Podporujeme

Apartmán Michaela
MAS Dolnobřežansko
Pro život bez tabáku
Mateřská škola Vestec
SweetPain
FOD Klokánek -  Lásková
Unicef
nastevnost

SMS Info Obce Vestec