Novinky: Fotbal|Nohejbal|Ping Pong|Cvičení|Akce|Tábory

Příměstský tábor - 2.turnus - 20.-24.7.2015

2. turnus – S Ferdou Mravencem na cestách

Pátek  - Aneta a Nela
A je tu poslední den…Ferdu Mravence jsme stále nepotkali a už ani nepotkáme, přišla nám zpráva, že má spoustu práce a nemá na nás čas. Každopádně jeho Beruška by si na nás ten čas našla, jen jí musíme najít…
Ráno jsme se však rozhodli o něco málo zmodernizovat naše mraveniště a různé stavby, na stavbu jsme však museli získat suroviny. V této akci se objevili proradní lupiči z protivníkova kmene a znepříjemňovali nám celou stavbu. Komplikované bylo i odevzdávat daně samotné mravenčí královně. Mraveniště jsme však vyšperkovali do dokonalosti. No a šli jsme hledat Berušku. Ta se skrývala v malém lesíku. Měla pro nás za naše snažení všelijaké sladkůstky. Cesta za Ferdou se nám moc líbila.

 

ČTVRTEK -  Aneta a Nela
Dnes jako by byl pátek třináctého...Pohromy se na nás hnaly ze všech stran. Ráno nám přišel výhružný dopis, že naše mravenčí královna je v ohrožení, museli jsme tedy podle instrukcí vytvořit jejího dvojníka. To se naštěstí podařilo a královnu jsme zachránili. Díky včerejším vysokým teplotám nám začaly hořet obě mraveniště, snažili jsme se je zachránit, ale podařilo se uhasit pouze jedno. O toto jedno mraveniště se během dne odehrály různé souboje mezi "Mravenečníky" a "Klanem Ferdy Mravence". Proběhla i revoluce, kdy byla sesazená královna z trůnu a každý si mohl vybrat jakou úlohu bude v mraveništi plnit (vajíčko, dělnice, královna) Aby jsme zachovali své mravenčí rody, museli jsme v těžkém boji získat svá vajíčka ze zbytků mravenišť zpět. Úspěšně můžeme prohlásit, že se nám to povedlo!!! No a už se těšíme co nás čeká zítra...

 

Čtvrtek  Anežka a Líba  - Let´s play 

Konečně se trochu ochladilo. Dnes jsme opět zopakovali vše, co jsme se naučili v předchozích dnech a k barvám přidali i čísla. Zahráli si spoustu her, které naše znalosti ověřili a zdokonalili i jiné dovednosti. Fyzičku, koordinaci, práci ve skupině, schopnost vymyslet strategii, podle které splníme úkol. Řádili jsme na hřišti, prolézačkách trampolínách i klouzačkách. Hráli jsme „vracečku a  forčus“ , na honěnou, pan čáp ztratil čepičku a další. Pohráli jsme si i v herně a zahráli i některé společenské hry. Všichni jsme si zasloužili i denní odměnu, kterou každý z nás získává na konci dne, pokud zvládne nástrahy a úkoly, které si pro nás Líba s Anežkou připravily.   

 

Středa - Líba, Anežka, Aneta a Nela
Hurááá, je tady konečně středa a výlet!!! Dneska nás přivítá středověká Tvrz Hummer a její rytíři a princezny! Sluníčko se na nás nachystalo víc než by nám bylo milé, ale my jsme se vybavili pitím, plavkami a opalovacím krémem.
Celý tým na tvrzi nás velmi mile přivítal a hned na úvod nás osvěžil vodní bránou a chladivou sprchou. Po osvěžení jsme se rozdělili do týmů a postupně plnili nejrůznější úkoly. Všichni jsme si vyzkoušeli namalovat vlastní erb, chytat na meč slaměné kroužky, "nakrmit" hladového rytíře Hummera. Také jsme si prošli naučnou stezku, kde jsme si doslova na vlastní kůži "vyzkoušeli" například zavraždění krále Václava III., naštěstí také i jeho svatořečení, zahráli jsme si krále a císaře Karla IV. s jeho manželkami, vojenský pochod aj.. Všechny aktivity jsme neustále prokládali sprchami, pitím, také svačinkami a výborným obědem, zakončeným osvěžujícím melounem. Celý tým Tvrze vše neustále upravoval tak, abychom pokud možno vše mohli dělat ve stínu :o)
Odpoledne jsme se dozvěděli, jak se rytíři a středověcí obyvatelé oblékali, vyzkoušeli jsme si rytířské dvoření princezně přímo "herci" z řad našich malých táborníků! A moc se osvědčili, takže naštěstí žádné vyhlášení války nehrozilo :) Naše vedoucí svedli boj v lukostřelbě za obrovské podpory našich táborníků a mnoho dalšího. Prohlídku malinké minizoo, krámečku a zkoušky rýžování zlata jsme proložili osvěžující zmrzlinou z Opočna! Bohužel nám vedra nedovolila ještě stihnout pořádné prolézt hrad, přilehlé hřiště, takže na závěr jsme obdrželi volné vstupenky na akce pořádané na Tvrzi Hummer. Tak se budeme těšit, že se tam ještě někteří z nás znovu vypraví a dnes již radši jen osvěžení třeba doma u bazénu.
 

 

Pondělí - Anežka a Líba  - Let´s play

Nejprve jsme se navzájem seznámili a pokusili si zapamatovat jména všech dětí. Pak jsme se pokusili představit se v angličtině a odpovědět na pozdrav a zdvořilostní frázi „ Jak se máš, jak se ti vede.? Zapamatovali jsme si zvířátka, která nás budou provázet po celý týden a zkusili jsme si nástrahy pavoučích sítí, kládového mraveniště, obratnost zvířátek na trampolínách, lanech i jinde.Stihli jsme posvačit, a závodit, vyzkoušet svoji obratnost, paměť i trpělivost. Mladší prošli stezkou, kterou pro ně připravili jejich starší kamarádi a už tu byl oběd. Zjistili jsme, jak položit na talíř příbor, aby bylo všem jasné, že už nebudeme jíst a talíř může být odnesen. Pak jsme trochu odpočívali, pohráli si s důmyslnými hračkami, zahráli si karty, namalovali obrázek a vyzkoušeli všechny možnosti hřiště. Kluci si zahráli „forčus“, proběhli jsme slalom, někteří vyzkoušeli možnosti tělocvičny a všichni jsme posbírali body i za soutěže družstev spojené s opakováním anglických slovíček s pohybem. Odpolední svačina přišla všem k chuti a už jsme si jen a jen užívali odpolední činnosti. Než jsme se nadáli, bylo 17 hodin a maminky a tatínkové si nás začali vyzvedávat. Ještě sladká odměna za celodenní úsilí a už můžeme běžet domů a těšit se na zítřejší den, určitě nás čeká zase něco nového.

Úterý -  Anežka a Líba - Let´s play

Během dopoledne jsme si zopakovali všechny fráze a zvířátka. Vydali jsme se prozkoumat blízké okolí a ve stínu stromů si zahráli hry, při kterých jsme museli využít naše znalosti angličtiny. Mladší pomáhali starším a pracovali jsme ve smíšených skupinkách. Po svačině náš čekalo malování triček, které si vezmeme na středeční výlet. Aby se nám naše dílo podařilo, vše jsme si nejprve vyzkoušeli namalovat na asfalt. Trička se povedla, nechte se překvapit.  Po celý den jsme popíjeli a nosili čepice nebo klobouky. O poledním klidu jsme si poslechli anglickou písničku a příběh o zvířátkách, a pak se rozdělili na mladší a starší. Mladší děti odpočívaly, polehávaly a některé při čtení pohádky i usnuly. Starší ještě opakovaly anglický příběh a hrály společenské hry a skládaly obrázky.  Po svačině jsme všichni řádili ve vodní mlze. Osvěžení bylo skvělé a přišlo všem vhod. A už zase honem do stínu. Přidali jsme hry na znalost barev a ještě si opět vyzkoušeli naši obratnost  na sítích a kládách a už byl čas na balení a vyhlížení rodičů. Ani dneska nás neminula sladká odměna a za naši skvělou práci jsme dostali samolepky. 

A zítra se všichni těšíme na celodenní výlet. 

ÚTERÝ -  Aneta a Nela
Říká se pilný jako včela, my jsem však po dnešku pilní a velice pracovití mravenci. Celé dopoledne jsme trávili zdokonalováním našich táborových triček. Na žádném nechybí obrázek mravence, toť náš symbol. Poté jsme si vyzkoušeli jak moc dobře umíme spolupracovat jako družina ve štafetě, kde se posílala důležitá informace naší mravenčí královně o zítřejším výletě. Po práci má následovat zasloužilý odpočinek, ten jsme si dopřáli svlažením se na našem fotbalové hřišti, kdy nám "z nebe spadlo pár kapek"...

 

PONDĚLÍ -  Aneta a Nela
 A je tu druhý turnus!!! Tentokrát díky kouzlu, které na nás seslali čarodějové z minulého týdne, jsme se stali tak malými, že nám nezbývá nic jiného než se seznámit s životem hmyzu. Snad se nám podaří potkat legendárního Ferdu Mravence.
 Protože jsme se dozvěděli, že mravenci mají spoustu schopností a dovedností, rozhodli jsme se ověřit si naše smysly na cestě za Ferdou. Poznávali jsme pomocí chutě různá jídla, nastražili uši na zvláštní zvuky a pozorovali svět z hmyzí perspektivy. Ferdu jsme však nepotkali…
Rozdělili jsme se proto na dvě družiny „Klan Ferdy Mravence“ a „Mravenečníky“a doufáme, že aspoň jedna z družin Ferdu najde.
 Odpoledne však na nás čekal složitější úkol. Zjistili jsme, že jediné místo, kde můžeme jako mravenci složit hlavu je mraveniště, a tak nastal souboj o suroviny na jeho stavbu. Když jsme je vybojovali, zahájili jsme stavbu…Naše stavby jsou velkolepé, snad nám dobře poslouží…


Kalendář akcí

Říjen 2021
poútstčtsone
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Odkazy

FAJN - Fotbalová akademie Jiřího Novotného
Cvičení v Centru
Rezervace sportovišť
Sportovní centrum TJ Viktoria Vestec
Baráček
Příměstský tábor
FACEBOOK Kopeme za fotbal
Kopeme za fotbal

Sponzoři

Čestní členové VV
MVDr.Oldřich Gojiš
Pfleger Tomáš
Drahoš Václav
Miler Jiří
Obec Vestec
STAVING Olomouc, s.r.o.
Škoda Auto Brejla
accidis s.r.o
Milcom
Unimed Praha, s.r.o.
NEWTON Elektronika Servis s.r.o - Kučera Martin
ASokno
UVT

Podporujeme

Apartmán Michaela
MAS Dolnobřežansko
Pro život bez tabáku
Mateřská škola Vestec
SweetPain
FOD Klokánek -  Lásková
Unicef
nastevnost

SMS Info Obce Vestec