Mistrovská utkání - fotbal muži 21.5.-22.5.2016 - A tým - povinná výhra, B tým pauzíroval...

Sobota 21. 5. 2016 17:00
Týnec nad Sázavou - Viktoria Vestec 0:2 (0:2) - 2.flek
80 diváků FK Týnec nad Sázavou2015210A3D2204

Branky: 11. Trmal Miroslav, 38. Novák Miroslav

Rozhodčí: Zuska Oldřich - Hejný Libor, Stibůrková Zuzana.

Do utkání jsme nastoupili bez svého kapitána Jirky Novotného ( plnil povinnosti ve Vyšehradu ), a tak jsme byli zvědaví, jak si s neúčastí naše mužstvo poradí. Do sestavy se vrátil uzdravený Pták.

Domácí jsme zaskočili aktivní hrou a již ve 2.minutě Chaloupka prošel až do vápna, ale zpětnou přihrávkou nikoho nenašel. Novák vybojoval roh, ale Zvěřina byl na centr od Trmala krátký a po kombinaci Novák- Pták je pískán ofsaid. Domácí odpovídají dlouhými centry do pokutového území Orsákem, ale s tím si naše obrana poradila. V 11.minutě Zvěřina zastavil  akci domácích, rychle prošel až na polovinu hostí a vyslal do samostatného útoku Trmala. Ten vyhrál běžecký souboj s obráncem a krásnou střelou přes celou branku nás posílá do vedení 0 : 1.  Domácí byli zjevně naší aktivní a kombinační hrou dost zaskočeni a my jsme pokračovali v ofenzívě. Po faulu na Trmala, Zima trefuje z trestného kopu boční síť a další pěkná akce založená Pencem přes Matysíka na Ptáka nekončí brankou, domácí brankař Vašák chytá.  A když nekončí brankou ani pokus Nováka, který si naběhl mezi obránce, jde sám, dělá kličku brankaři, ale obránci mu míč ukopli na roh. Nám zatrnulo, když Trmal přišel o míč a domácí Linhart jde sám na Chloubu, ale ten pádem pod nohy míč chytá a při další akci domácích stačil míč ukopnout Franc. Ve 37. minutě  prošel Stráňava až do vápna a od postranní čáry poslal prudký centr do malého vápna, kam si naběhl Novák a dorážkou zvyšuje na  0 : 2. Domácí zahrozili , když Skála sklepl míč na Stejskala, ten v souboji padá ve vápně, ale penalta se nepíská. Pak se ještě Penc po akci přes Matysíka a Nováka dostal sám před brankaře, obstřeluje ho, ale míč končí těsně vedle pravé tyče. Těsně před poločasem se Chaloupka pustil do souboje s obránci, obešel vše, co mu stálo v cestě, je ve vápně, ale končí zásluhou jednoho obránce na zemi a nic se nepíská.

Druhý poločas začínáme akcí Stráňavy s Chaloupkou, který posílá do uličky míč Ptákovi, ale je pískán ofsaid.  Začínáme hrát profesorský fotbal, kazíme přihrávky a vyklidili jsme střed hřiště, kde nás začínají domácí přehrávat. Linhartovi stačil míč sebrat Franc a další střelu Chlouba chytá. V 53. minutě domácí Skála trefuje břevno, Penc odkopává a po střele Haška nás zachraňuje tyč. Stejskal pálí z vápna a Chlouba chytá.  Při tlaku domácích se nám povedl v 61. minutě rychlý protiútok. Chaloupka našel zcela volného Trmala, je sám před brankařem, ale váhá a s jeho slabou střelou si brankař poradil. Stráňava vybojoval míč, jdeme tři na jednoho, ale ten místo přihrávky volí kličku a o míč přišel. Domácí pokračují v dobýváni naší branky a po centru z pravé strany hlavičkuje Mach, ale branku netrefuje. A když v 70.minutě domácí Stejskal opět trefuje břevno, stačí Penc ukopnou na roh a akci Víška se zakončujícím Haškem Chlouba chytá. Před koncem jsme zahrozili akcí Matysíka a Chloupkovi zkazil radost domácí brankař, který vyrazil jeho střelu k pravé tyči na roh. Konec zápasu jsme zvládli a vezeme další bodíky do tabulky.

Dnešní utkání mělo dva rozdílné poločasy. Ten první byl plně v režii našeho mužstva. Dařila se kombinace, pohyb hráčů dělal domácím značné potíže a škoda, že jsme nevyužili další šance, kterých bylo opravdu dost. Jako mávnutím kouzelným proutkem byl druhý poločas, kdy jsme s pocitem vedení přestali běhat, řešili jsme situace individuálně, kazili jsme přihrávky. Vyklidili jsme střed hřiště a hra se nám přestala dařit. Domácím nepřálo štěstí, dvě břevna a tyč mohli klidně skončit brankou a asi by nám bylo ouvej, kdyby padla branka. Ale vše dobře dopadlo a je potřeba poděkovat všem našim hráčům. Myslím si, že celá obrana s brankařem Chloubou odvedla velmi dobrý výkon. V útoku byl nejlepší Chaloupka, který kouzlil, předvedl několik samostatných akcí a jediný dovedl druhý poločas podržet míč.

Další mistrovské utkání sehrajeme na domácím hřišti, kdy v neděli 29.5. od 17.00 hodin přivítáme TJ Sokol Teplýšovice, který v jarní části soutěže ještě neprohrál, a tak se máme na co těšit. Všechny vás srdečně zveme, budeme potřebovat vaše hlasivky a povzbuzování !!!

B mužstvo zajíždí k mistrovskému utkání v sobotu 28.5. od 17.00 hodin do Okrouhla, tak pojeďte fandit!!!

Neděle 22. 5. 2016 17:00