Mistrovská utkání - fotbal muži ... aneb poslední zápas Jirky "Chorche" Milera.

Neděle 19. 6. 2016 17:00
Sokol Zvole - Viktoria Vestec 2:5 (0:2) - konečné 2.místo
110 diváků TJ Zvole 2015210A3D2602

Branky: 63. Tomanec Matěj (pen.), 78. Tomanec Matěj (pen.) - 27. Zvěřina Václav, 29. Zvěřina Václav, 54. Kucharik Michal, 76. Tůma Pavel, 85. Franc David

Rozhodčí: Vlk Martin - Vlk Miroslav, Lafek David. Delegát: Kruliš Ladislav.

Do utkání jsme nastoupili s Vláďou Karglem, kterého trenéři požádali o výpomoc při neúčasti některých hráčů.

Vstup do utkání se nám moc nepovedl a domácí toho využili Gabrielem, který poslal dlouhým míčem za obranu do samostatného útoku rychlonohého Tomance. Chlouba špatně odhadl situaci, k míči se nedostal a měli jsme štěstí, že Gabriel nevyužil zpětnou přihrávku a střelu obrana stačila zblokovat. V 5. minutě zazmatkoval na druhé straně domácí brankař Kolečko, když při odkopu od branky trefil dobíhajícího Ptáka. Ten přihrál zcela volnému Zvěřinovi, ale  Kolečko se stačil do branky vrátit a jeho střelu chytil. My jsme odpověděli trestným kopem Zimy. Domácí dirigováni Gabrielem přes kterého šla většina domácích akcí hrozili rychlými protiútoky, a když se do branky nevešla ani jeho pěkná střela v 9. minutě, tak Zvěřina obral obránce o míč a poslal do samostatného úniku Ptáka, kterému pokazil radost Kolečko, jeho střelu vyrazil a dorážka Zvěřiny končí těsně vedle. Matysík prošel do vápna, ale Trmal byl v náběhu rychlejší a přihrávku přeběhl. Štěstí jsme měli po chybě Chlouby, který špatně vyběhl. Tomanec míč zatáhl k lajně, ale jeho centr do vápna odhlavičkoval do bezpečí Penc.  Ve 27. minutě Matysík přihrál Zvěřinovi, ten se dostal s míčem do vápna a střelou k pravé tyči nás posílá do vedení 0 : 1. O dvě minuty později Zvěřina vystihl špatnou rozehrávku domácích obránců, obešel brankaře Kolečka a do prázdné branky zvyšuje na 0 : 2. Mohli jsme dát i třetí branku. Zvěřina s Ptákem šli sami na brankaře, vyměnili si míč, ale Pták místo střely do prázdné branky ještě přihrával Zvěřinovi, který to již nečekal a míč skončil vedle branky. Domácí zahrozili střelou Zbořila a únik Tomance  po pravé straně zastavil Penc se Zimou.

Druhý poločas přinesl řadu nepřesností na obou stranách. V 54. minutě střílí Zvěřina, jeho střelu brankař vyráží, ale střídající Kucharik doráží a vedeme již 0 : 3. Domácí zahrozili opět Tomancem, který z otočky neprostřeluje Chloubu a nepodařilo se to po rohovém kopu ani hlavičkujícímu Halovi . V 63. minutě Matysík  ve vápně blokuje Zbořila a rozhodčí píská pokutový kop, který se štěstím Tomanec proměňuje – 1 : 3. Trmal po přihrávce od Nováka nestačil zakončit, neboť domácí Hala byl rychlejší a míč ukopl do bezpečí. Kargl prošel přes půlku hřiště, přihrál Trmalovi, ale tomu míč v posledním okamžiku utekl od nohy. Domácí Hluši z trestného kopu trefuje zeď a dorážka Hrachovce končí vedle branky. Když domácí Zbořil neobešel Kargla a odchází zraněný Gabriel, hra domácích upadá a toho jsme využili my. Matysík  si pohrál na pravé straně s obránci a přihrál Kucharikovi, kterému střelu brankař vyrazil, ale na dorážku od Tůmy byl krátký – vedeme 1 : 4. Pak si Stráňava nastřelil sám ruku a rozhodčí píská pro domácí druhou penaltu, kterou bezpečně proměnil Tomanec. V 78. minutě je to 2 : 4. Konečnou podobu výsledku dává Franc v 85. minutě střelou z vápna a je to 2 : 5.

Končíme soutěžní ročník 2015/2016  jako nováček soutěže na 2.místě. Nebýt výpadku na začátku soutěže, kdy jsme měli až 7 zraněných hráčů a zbytečné prohry v Miřeticích a doma s Týncem, kdo ví. Ale to je za námi a mě nezbývá než poděkovat všem, kteří se o tom zasloužili. Především hráčům a trenérům Jirkovi, Michalovi, Martinovi a Petrovi, dále Vaškovi za obsluhu rozhlasu a časomíry. Karlovi za plnění funkce vedoucího mužstva, paní Věře za vybírání tak nepopulárního vstupného a pořadatelské službě ve stálém složení Jirka Sýkora, Michal Macůrek a další. Velké díky za finanční podporu na činnost od Obecního úřadu ve Vestci, bez které bychom nemohli tak úspěšně Vestec reprezentovat. Velké poděkování patří též všem, kteří formou reklamy finančně podporují náš klub a vytvářejí tak co nejlepší podmínky pro sportovní činnost v oddílu kopané. Děkujeme Sportovišti obce Vestec za přípravu fotbalového hřiště a možnost využít halu v zimních měsících. Velké díky, díky díky!!!!

Chtěl bych vás informovat i o dalším, co nás čeká. Je to především losovací aktiv, který proběhne 12.7. kde se dozvíme s jakými soupeři se v nastávajícím soutěžním ročníku 2016/2017 bude hrát. Je známa příprava A mužstva , která započne 18.7. ve Vestci  a sehrajeme  tyto přípravné zápasy ( 23.7. turnaj v Nespekách, 31.7. FSC Libuš, 7.8. SK Újezd Praha 4, 14.8. SK Kunratice v Kunraticích a 21.8. SC Radotín ).

Sobota 18. 6. 2016 17:00
Vestec B - Radlík 2:2 (1:1) - konečné 7.místo
50 diváků Vestec 201521AA2A2601

Branky: 40. Matysík Radim, 84. Kucharik Michal - 18. Bartoň Michal, 90. Češka Jan (pen.)

ČK: Kopp, Chaloupka

Rozhodčí: Gaži Emil.

Poslední zápas Jirky "Chorche" Milera aneb hodnocení sezóny.

Ukončení sezóny 2015/2016 béčka v III. třídě skupině A na Praze západ obstaral zápas s Radlíkem. Manažer, trenér a vedoucí Jirka "Chorche" Miler v jedné osobě měl na toto utkání nečekaně zamotanou hlavu, asi jako každou sobotu po "neplánované" tancovačce v Ráji a následném rozboru v "pohodě". S vidinou občerstvení po posledním zápase se nahlásili i hráči, kteří nemohli a nebo ani nechtěli zasáhnout herně do zápasu, ale jejich občerstvovací tempo bylo vražedné už během samotného zápasu. Utkání pro nás začalo už dalo by se říci tradičně, kdy jsme v polospánku opět jako první inkasovali a prohrávali po 20 minutách 0:1. Po té jsme se začali pozvolna probouzet, asi jako když Kuba "Vardy" Souček zjistí, že má vlastně na to, aby vyhrál sázku, už jenom zápas a kousek. Škoda, že se zase zranil. Ke konci poločasu jsme zabrali a srovnali na 1:1 zásluhou pana bývalého učitele, Radima Matysíka. O přestávce se na nás byl v kabině podívat i sám velký Chorche. Nebývá zvykem, aby chodil mezi hráče do kabiny. Má důležitější věci na práci...:) Na kluky to evidentně zapůsobilo, asi jako když si dá jesenická legenda ve vesteckých barvách jeho pověstný "stříček", ožili jsme a vytvářeli jsme si spoustu příležitostí. Ale ne a ne se gólově prosadit. V koncovce zklamali takový borci jako třeba Tomáš Prcek, Martin Uličník, pan učitel a mnozí další. Dokonce jsme hráli asi od 60 minuty přesilovku. To díky cholerickému diskutérovi z Radlíku, kterému se asi nelíbilo oblečení pana rozhodčího. A když už jsme se pomalu všichni viděli u zlatavého moku, začali se na hřišti dít věci, jako když vezme do ruky kouzelnou hůlku Harry Potter. Nejdříve se se štěstím prosadil Michal Kucharik a poslal nás do vedení 2:1. Přes řadu dalších šancí z nichž jednu totálně zazdilo "Číslo 5 žije". Z penaltové vzdálenosti na něj zývala odkrytá půlka brány, jistota tří bodíků a frajer trefí golmana na prostředku! Nechápu, jak někdo takový může předávat fotbalové zkušenosti ve Vestecké Akademii :-) No nic, je to kulaté ... :-) A téměř z protiútoku se soupeř rychle dostal do našeho, pokutového území, domácí hráč zahrál rukou a byla nařízena penalta. Předchází tomu ještě menší strkanice a žvanice Chály se soupeři a pak s rozhodčím, za což vyfasuje červenou a odchází předčasně do sprch. Prej aby na něj zbyla teplá voda. No nevím. Skoro sedm večer a teploměr ve stínu ukazuje taková čísla, že je nedokáže popsat ani nejkrásnejší a nejprofesionálnější novinář na Praze západ. Teplou vodou by se sprchoval fakt jenom blázen. Radlík vyrovnává - 2:2. Konec.
Tímto zápasem by se dala charakterizovat i tato naše sezóna. I přes dobrý start ospalý začátek. Slušná druhá třetina. A na závěr ... ?  Vypuštěný uzávěr !

Rád bych tady ještě jednou poděkoval hlavně Jirkovi Milerovi, který bohužel využil výstupní klauzule ve smlouvě a ukončuje spolupráci s Benfikou. V kuloárech se proslýchá, že volný trenérský post je v Jesenici :) Ač se to nezdá a hlavně to není moc vidět, ale odvedl veliký kus dobré práce pro Vestecký fotbal a za to mu patří velký dík. Jirko díky!!! Jeho taktovku by měl převzít Zdeny Novotný.

Celkem jsme odehráli 24 utkání. Získali jsme 34 bodů za 9 výher, 7 remíz a 8 proher s celkovým skóre 58:56 a završili tak sezónu na sedmém místě. Děkujem našim věrným fanouškům a věříme že nás budou podporovat i nadále. Hoši díky !!!