Mistrovská utkání - fotbal muži 4.9.2016 - Atletiko ve slepené sestavě prohra, Benfika vydřela plichtičku...

Neděle 4. 9. 2016 17:00
140 diváků Cerhovice 2016210A2A0406

Branky: 8. Fulín Roman, 65. Lacina Dominik, 13. Fulín Roman

Rozhodčí: Cílek Martin - Švagr Tomáš, Pejša Tomáš. Delegát: Vlasjuk Pavel.

Již po přečtení sestavy asi tušíte, jak těžce se rodila sestava pro utkání. Při rozcvičování oznámil trenérům, že pro bolest v koleni nemůže nastoupit Pták. Posadil se na lavičku, kde seděl zraněný Havránek a nemohl rovněž nastoupit. Proto byl v základu Tůma, který hrál v útoku. Stále nám někdo chybí. Novotný se vrátil až v neděli večer, Matysík musel do práce,  Stráňava je zraněný z posledního mistrovského utkání. Chaloupkovi nebyl prominut zbytek trestu , Trmal s Nagym čekají na výsledky magnetické rezonance. Béčko hrálo na Hradištku.

Domácím se vstup do utkání podařil a hned z prvního útoku hrozilo nebezpečí, ale Cibulka na Pence nevyzrál. Pak se ke střele dostal Větrovský, ale Mašek byl pozorný. V 8.  minutě zahrávají domácí rohový kop, Franc ve vápně netrefil míč, který se dostal k Fulínovi a ten dává branku – 1 : 0.  My jsme zahrozili střelou z otočky Tůmou a Veselý místo střely ještě přihrával a o míč jsme přišli. Domácí nám nabídli šanci, kdy špatně odkopli, ale Tůmovu dorážku brankař Altman chytá. Ve 13. minutě  se domácí dostali z levé strany do vápna, zpětná přihrávka našla Fulína a bylo to 2 : 0.  Hraje se pohledný fotbal, ale zásluhou domácích. My nejsme schopni si přihrát, nechce se nám běhat, po ztrátě míče neatakujeme soupeře. No prostě se na to nedá koukat. Do poločasu můžeme děkovat pouze jedincům, že neprohráváme větším rozdílem. Jedině Mašek, Penc a Zima odvádějí standart, jinak je to bída.

Druhý poločas začínáme faulem a trestný kop Větrovského končí nad brankou. Štěstí jsme měli po dalším  trestném kopu, kdy hlavičkující Franěk  sklepl míč Fulínovi, ale ten se naštěstí netrefil do míče. Naše střely Kolačného, Veselého, Zimy i Pence se do branky nevešly. To domácí jsou stále aktivní a když jsme neuhlídali náběh Laciny mezi střed obrany, je  to v 65. minutě 3 : 0.  Do konce utkání se již nic nezměnilo, a tak odjíždíme nakonec s milosrdným výsledkem. Mašek zlikvidoval co mohl, jednou ho zachránila tyč. Tůma se snažil co mohl a Penc se Zimou na všechno nestačili. Výkon ostatních ať si zhodnotí trenéři. Snažil se i Dufek v obraně, ale je vidět, že dlouho nehrál. Kolačný, Zvěřina i Veselý se utápěli v kličkách, nedařilo se ani jim.

Další mistrovské utkání hrajeme v sobotu 10.9. již od 10.30 hodin a přivítáme na domácím  hřišti S .K. Černolice. Všechny vás srdečně zveme.

20 diváků Hradištko 201621AA2A0204

Branky: 62. Šmíd Miloš - 80. Kvasnička Jakub

Rozhodčí: Ďačenko Vladimír.

Když jsme viděli naši vteřinovým lepidlem poslepovanou sestavu, tak nějak jsme predikovali v Hradištku možnost ostudy, výprasku, nadělení. Na začátek sezony se nám zranili čtyři hráči, takže jsme s tréňou Zdendou uvažovali i o tom, že oslovíme několik psů z vesteckých zahrad, protože lidí opravdu bylo málo. Nakonec jsme to nějak dali dohromady, včetně dvou zraněných kluků - Kubíčka a Fífečka - a nastoupili.

Fífeček hrál střed zálohy, kotníček ho bolel, ale je to srdcař a navíc mu manželka koupila nové chrániče, čímž naznačila, že doma má podporu pro další kariéru, takže tento fotbalista hrál s chutí.  Já, tedy Kubíček, jsem nastoupil na hrotu s nataženým lýtkem a oznámením, že tentokrát budu běhat ještě o 50 procent méně, než obvykle, čímž jsme se dostali na číslovku -50%.

Sestava fakt byla improvizovaná, na hřišti pobíhali lidé, které jsme dlouho neviděli - Páša má dívku a také hodně práce u Šimečků, Vlčák byl několik týdnů zavřený v psychiatrické léčebně a Jánko měl koncertní šňůru v Polsku. Najednou se všichni tři vyskytli na hřišti - a všichni tři hráli moc dobře. V první půli měl soupeř, který nakonec nenaplnil naše očekávání silného protivníka spadnuvšího z okresního přeboru, dvě slušné šance, v té největší utíkal jeden z hráčů Hradištka sám na brankáře, ale před zakončením naštěstí uklouzl. My jsme moc nestříleli, soustředili se na obranu, z úhlu se snažil překvapit Pavka Kargl, z dálky to zkoušel Kvasnička.

Hráli jsme pohodový fotbal a najednou zjistili, že se to dá. Že můžeme urvat body. Přišli další náznaky šancí, ale pak, to už běžela druhá půle, jsme dostali gól. Po rohu. „Obsaďte si toho vysokýho,“ byla naše poslední slova před tím, než se ten vysoký, naprosto osamocený, dostal k hlavičce a poslal domácí do vedení.

Rozhodčí celý zápas vařil bramboračku, naštěstí si všiml nechutného a brutálního faulu na Kvasničku, který po lehkém podržení za ruku od protihráče, které ale fakt bolelo, zakvílel jako podsvinče - přímý kop! Exekutor? Jako již pět let (bez vstřelené branky) samozřejmě sám faulovaný. Vzdálenost: 25 metrů. A gól! Opravdu do zlatého fondu vesteckého fotbalu a autor tohoto článku chce tímto vyčinit střídajícímu Vencovi Drahošovi, že tento mimořádný zážitek nenatáčel, protože by toho pak byl plný Facebook a televize Barrandov.

Škoda. Ale jinak je remíza zlatá, nikdo z nás to, i vzhledem k souběhu zápasů s áčkem a zmiňovanými zraněními, nečekal. Takže dobrý!