Mistrovská utkání - fotbal muži 1.-2.10.2016 - Černý víkend - co šlo prohrát to se stalo...

Sobota 1. 10. 2016 10:30
150 diváků Spartak Příbram2016210A2A0808

Branky: 37. Kuba Aleš, 39. Trefný Josef, 73. Vašek Martin

Rozhodčí: Procházka Václav - Nepovím František, Nehasil Karel. Delegát: Bohuněk Karel.

Sestava : Mašek -  Veselý ,Franc, Penc, Pták ( 82. Novotný Zdeněk ) , Matysík,  Zvěřina ( 46. Dočekal ), Novotný Jiří – Kargl Pavel ( 72. Tůma ), Kucharik.

A opět nevím jak mám začít. K utkání neodjeli: Zima dovolená Rakousko, Stráňava- oslava bratra na  Slovensku, Chaloupka z osobních důvodů, Erler – dovolená a Novák s poraněným lýtkem. Dále zranění  Nagy a Havránek a aby bylo učiněno zadost, tak Buchta nebyl nominován.

Hraje se oboustranně opatrný fotbal, a tak až v 10.minutě zahrozili domácí povedenou střelou Švába se kterou si Mašek poradil. My odpovídáme centrem do vápna od Ptáka na Kucharika, ale brankař Solnař též chytá. Domácí jsou aktivnější a Penc zastavuje Štochla a po kombinaci Štochla s Voříškem odvrací centr Franc na roh. Náš trestný kop po faulu na Matysíka posílá Novotný do šestnáctky na Veselého, ale je  pískán ofsaid. Domácí akce končí většinou po špatných přihrávkách za pomezní čarou. Naše akce která započala u Novotného ve 23. minutě přes Matysíka, který připravil šanci  Karglovi rovněž brankou nekončí. Nepíská se ani po faulu brankaře Solnaře ve vápně na Kucharika a další střet s brankařem odnesl zraněním Pták, který byl značně otřesený. Ležel ve vápně a domácí podnikli rychlý protiútok ve 37. minutě do naší otevřené obrany. Penc zaváhal s odkopen a nastřeluje pouze domácího útočníka od kterého se míč po několika odrazech dostal ve vápně ke zcela volnému Kubovi a ten nezaváhal - 1 : 0. Domácí  nás dostali po brance  pod  tlak a o dvě minuty později je to již - 2 : 0. Akce Hančára s Voříškem končí rohovým kopem a po něm jsme nechali ve vápně na zadní tyči úplně nepokrytého Hančára a pro toho nebyl problém dostat míč do naší sítě.

Hned na začátku druhého poločasu váhá s odkopem Dočekal.  Šváb mu sebral míč poslal prudký centr do vápna, ale naštěstí nabíhající útočníci míč minuli. Střelu Kargla brankař chytá a když dlouhý pas od Pence na Veselého končí za brankovou čarou a průnik Veselého končí rohovým kopem na stavu se nic nemění. Kucharik vybojoval míč, prošel do vápna, ale než stačil vystřelit tak míč mu ukopl obránce na roh. Následná hlavička Pence se do branky nevešla. Domácí hrozí hlavně rychlými protiútoky, které zastavujeme ukopnutím nebo odehráním na rohový kop. Zatrnulo nám po rohovém kopu, kdy se prosadil hlavičkou Mezera a po střele Hančára předvedl parádním zákrokem  Mašek. V 73. minutě špatně přihrál Kucharik a vyslal do protiútoku Štochla. Vše stačil napravit, ale po autovém vhazování se k míči na našem vápně dostal Kolačný. Zazmatkoval, otočil se na naši branku a  přihrál  domácímu  Vaškovi, který sám  proti Maškovi  nezaváhal a bylo to 3 : 0. Pak již existovalo pouze jedno mužstvo a to byli domácí. Naše akce končí nepřesnými přihrávkami a Veselý při našem přečíslení, kdy jdeme tři na jednoho ukvapeně střílí . Nás držel svými zákroky Mašek a měli jsme dvakrát štěstí. To Jan Hušek netrefuje odkrytou branku z jasné šance a Suchý trefuje tyč, která zvoní ještě nyní. A pak nás již zachraňuje závěrečný hvizd hlavního rozhodčího  a my si vezeme domů další porážku.

Je pravda, že jsme byli opět oslabeni, ale to co předvedli na hřišti někteří hráči nemá s fotbalem nic společného. Ať se to hráčům líbí nebo ne. Zvěřinu musel trenér střídat již po prvním poločase. Nedaří se podle mého názoru  Kolačnému i Matysíkovi od kterých jsme byli zvyklí na mnohem lepší výkony. Po ztrátě míče je zapotřebí též bránit a vracet se.  Rovněž tak nepřesvědčuje svým výkonem Pták. Na Pavlovi Karglovi  byla vidět evidentně únava. Ale když dovedu kritizovat, tak musím vyzvednout spolehlivé výkony brankaře Maška, dále dobře hrajícího  France. Penc rovněž vyřešil mnoho nebezpečných situací  a bojujícího Kucharika. To nejlepší jsem si nechal nakonec. To byl výkon nestárnoucího Jirky Novotného, který i přes veškerou svoji fotbalovost na všechno sám nestačil.

Aby bylo mé hodnocení úplné, požádal jsem o zhodnocení výkonu našeho mužstva trenéra Petra Šlíchala : „Do Příbrami jsme jeli s prořídlým kádrem díky zdravotním problémům, pracovním povinnostem a někteří hráči nastoupili rovnou z postele. V prvním poločase jsme hráli vlažně, nedůrazně a přesto jsme si vytvořili šanci, kterou nám domácí brankař zneškodnil. Bohužel  jsme v rozmezí osmi minut udělali dvě hrubé chyby,  které soupeř potrestal brankami. Ve druhém poločase nám bohužel chyběl pohyb, více kvality v kombinaci a důraz v osobních soubojích. Když soupeř přidal třetí branku, bylo o výsledku rozhodnuto. Hráčům děkuji “.

Další mistrovské utkání sehrajeme na domácím hřišti v sobotu 8.10.2016 od 16.00 hodin a přivítáme mužstvo TJ Sokola Nespeky. Všechny vás srdečně zveme.

Neděle 2. 10. 2016 16:00
40 diváků Jesenice 201621AA2A0606

Branky: 14. Mareček Jan, 24. Medřický Lukáš, 75. Jirousek Jakub - 79. Szutkowski Jan, 73. Chaloupka Michal

ČK: Kvasnička