Mistrovská utkání - fotbal muži 8.-9.10.2016 - All Blacks doplavali k remíze, Benfica ztratila na UMT...

Sobota 8. 10. 2016 16:00
50 diváků Vestec 2016210A2A0901

Branky: 44. Matysík Radim - 51. Maršoun Lukáš

Rozhodčí: Žáková Dagmar - Stránský Martin, Melnar Matěj. Delegát: Hnilička Jaroslav.

Sestava:  Mašek -  Franc, Penc, Stráňava – Veselý, Zveřina, Novotný, Matysík, Kolačný – Kargl Pavel ( 60. Zveřina ), Kucharik ( 79. Novák M. )

Branka : 44. Matysík

Počasí hrálo důležitou roli a tak se dlouho čekalo, zda rozhodčí na podmáčený trávník hráče pustí a bude se hrát. Měli jsme zajištěné náhradní hřiště s UMT na Vyšehradě, ale hosté nesouhlasili a chtěli hrát na přírodní trávě. Rozhodnutí přišlo po dvacetiminutovém zkoumání travnaté plochy a znělo – hraje se. Do utkání jsme nemohli počítat se Zimou, Nagym, Erlerem a dále s nenominovanými Chaloupkou i Buchtou. Nebyl ani Tůma a na lavičce seděl Havránek, ale do boje nezasáhl.

Po opatrném začátku jsme se dostali po kombinaci Stráňavy  s  Kucharikem ke střele Matysíkem, ale ta skončila vedle branky. Hosté odpověděli akcí Párysem. Tu zastavil Franc a další pokus Urbana skončil za brankovou čarou. V 16. minutě Stráňava nesmyslně přihrával od postranní čáry na střed.  Do přihrávky mu vběhl Párys  a šel sám na Maška. Vše vyřešili Penc s Francem až ve vápně, a tak se stav utkání nezměnil. Aktivnější jsou hosté, ale stejně jako nás trápí hráče těžký podmáčený terén a slibné akce na obou stranách končí nepřesnými střelami na branku.  Ve 21. minutě zahazujeme první tutovku. Franc našel ve vápně Ptáka, který hlavou dostal míč až ke Kucharikovi, ale ten ve vyložené šanci míč do branky nedostal. Hosté zahrozili po akci Kukače  s Krejčíkem a další pokus Krejzi  Mašek chytá. Ve 36. minutě Maršoun unikl po levé straně a poslal prudký centr do vápna, který minul nabíhající Párys. Pak jsme měli možnost dvou trestných kopů, ale Kargl vysoko přestřelil a Novotný trefil pouze zeď. Těsně před poločasem jsme se natlačili do vápna. Pták s Kucharikem svedli souboj s obránci i brankařem. Odražený míč se dostal k Matysíkovi, který lobem konečně vstřílí první branku - 1 : 0.

Druhý poločas začínáme střelou z otočky Karglem a  trestný kop zahrávaný Francem končí v náručí dobře chytajícího brankaře Drážka. V 51. minutě ztratil zbytečně míč Veselý. Následoval centr do vápna a k zakončení se dostal Maršoun a bylo to 1 : 1. Pak se útoky střídaly na obou stranách, ale branky nepadají. Další brance  v naší síti zabránil Mašek. První střelu vyrazil po samostatném úniku Párysovi , chytil i dorážku Jansze a poradil si se střelou Kukače.  My jsme zahrozili Kucharikem, ale střela končí pouze na postranní síti. Zvěřina prošel přes dva obránce , uvolnil Kucharika, ale ten na míč nedosáhl. Hosté odpovídají akcí Krejčíka s Párysem a ještě povedenou střelou Krejzi, která naštěstí končí vedle. Po dlouhém autovém vhazování  France, hlavičkou prodlužuje Penc na Matysíka, ale vše vyřešil brankař Drážek. Kolačný vyhrál běžecký souboj s obráncem, předal míč Matysíkovi, ale ten střílí nad branku. Další střelu Novotného brankař chytá. Když brankou nekončí ani další trestný kop zahraný do vápna, končí utkání remízou. Penaltový rozstřel zvládli lépe hosté, a tak si odvážejí dva body a nám zbyl pouze jeden.

Dnešní utkání bylo o vůli a nasazení, neboť podmáčený a bahnitý terén nedovoloval žádnou technickou hru. Nám zahrála  dobře obrana s brankařem Maškem. V záloze se dařilo Novotnému a bojoval  Kolačný.  Matysík střídá dobré okamžiky se zbytečnými ztrátami míče, Pták se stále hledá  a útočníci se tentokrát neprosadili. Hosty dirigoval zkušený Obermajer s Krejčíkem , v útoku byl nebezpečný Párys a  v záloze Urban.

Další mistrovské utkání odehrajeme na domácím hřišti v sobotu 15.10. od 16.00 hodin proti TJ Jedomělice. Budeme potřeboval podporu, tak jste vítáni.

Hodnocení utkání trenérem Šplíchalem: „Utkání se hrálo na těžkém terénu. V prvním poločase jsme byli lepším týmem a vypracovali jsme si několik nebezpečných situací, které jsme bohužel nedokázali využít. Až těsně před poločasem jsme dokázali vstřelit branku. Druhý poločas ovlivnil rychlý vyrovnávací gól a nám trvalo patnáct minut než jsme se dostali do zápasu. Bohužel i díky terénu jsme si vypracovali jen jednu šanci, kterou jsme neproměnili a zápas skončil nerozhodně.“

Neděle 9. 10. 2016 14:00
10 diváků Újezd Praha 4 UMT201621AA2A0702