Novinky: Fotbal|Nohejbal|Ping Pong|Cvičení|Akce|Tábory

Mistrovská utkání - fotbal muži 22.-23.10.2016 - All Blacks špatný:(, Benfica nešťastná plichta...shodně 13.místa:(

Sobota 22. 10. 2016 15:30
103 diváků Votice 2016210A2A1102

Branky: 45. Voráček Matěj, 79. Kamarýt Jiří, 87. Homolka Jakub - 61. Matysík Radim

Rozhodčí: Petýrek Václav - Chrudimský Jan, Stumpf Jaroslav. Delegát: Prislupský Martin.

Sestava : Mašek – Stráňava, Franc, Penc, Zima -  Kolačný, Matysík, Zvěřina, Erler  ( 31. Havránek), Kucharik, Kargl Pavel ( 61. Veselý )

Do zápasu jsme odjeli bez Jirky Novotného a Ptáka – pracovní povinnosti. Byli jsme právem zvědaví  jak si mužstvo poradí s neúčastí našeho špílmachra  a dalších hráčů.

Domácí začali náporem. Šlejmar našel Písaříka, ale jeho střelu Mašek chytá. My odpovídáme akcí Zimy,  kterou zastavuje Kolář. Pak se hra pohybuje od vápna k vápnu a je to boj o střed hřiště. Domácí přebírají iniciativu  a naše obrana s Maškem má co dělat  aby odvrátila centrované míče do vápna směřující na vysokého Kamarýta a Homolku. A je to právě Kamarýt, který si po trestném kopu zahrávaném Slunéčkem naběhl na zadní tyč a hlavou posílá míč těsně vedle naší branky. Nedokážeme udržet míč na kopačkách, kazíme přihrávky a naši útočníci se neprosazují přes domácí obranu. Ve 20. minutě máme první šanci. To Zvěřinovi přihrál domácí brankař Tůma. Jde sám, ale z ofsaidu vybíhající  Kucharik mu míč sebral a je pískán ofsaid. Naše záloha je přehrávána domácími a jedině Erler dokáže udržet míč a přihrát. Od  31. minuty hrajeme bez dobře hrajícího Erlera, který musí střídat pro svalové zranění. Domácí stále hrozí centry do vápna a my máme štěstí, že hlavičky končí v rukách Maška  nebo vedle branky. My jsme zahrozili akcí Matysíka a nepovedenou střelou Kolačného. Štěstí se nás drží i ve 43. minutě, kdy Voráček centruje do vápna přes Pence a dorážka Koláře minula naši branku. Na tabuli je 45. minuta a domácím se povedl rychlý protiútok po levé straně. Následoval centr do vápna, kde se prosazuje ve skluzu Voráček a střílí první branku utkání.

Druhý poločas zahajujeme centrem do vápna , ale Karglovi je pískán ofsaid a Matysík padá ve vápně, ale je z toho pouze roh. Kucharik špatně přihrál a domácí zakončují Zoubkem a trestný kop Šlejmara jde do zdi a následná dorážka končí vedle. Zima si narazil s Veselým ale, jeho levačka posílá míč pouze do postranní sítě a když Matysík nedosáhl na centrovaný míč stav se nemění. To v 61. minutě vyrovnáváme. Zimův trestný kop nachází ve vápně naběhnutého Matysíka a ten hlavou vyrovnává na 1 : 1.  V 65. minutě nám zatrnulo. To jsme ve vápně zapomněli na Písaříka, ale ten sám proti Maškovi míč do branky nedostal. My zahrozili zakončením Veselého a slabou střelou Havránka.  Domácí podnikají nebezpečné útoky, ale míč v naší brance nekončí. To v 77. minutě jsme se prokombinovali do vápna, kde  Matysík našel volného Havránka, který je ve vyložené šanci stažen rukama domácím obráncem. Jasná penalta, ale bohužel hlavnímu rozhodčímu se asi nechtělo pískat. Toto byl dle mého názoru okamžik, kdy se lámalo utkání. V 79. minutě se domácím podařil centr z pravé  strany do vápna na Kamarýta a ten se hlavou nemýlí a když si to samé zopakovali  po dlouhém autovém vhazování do vápna a hlavičce Homolky, odjíždíme domů s další porážkou.

Hodnocení našich hráčů nechám na trenérech. Neodpustím si ale svůj názor na odehrané utkání. Útočníci neudrželi míč a zbytečně kazili i snadné přihrávky.  Záloha zcela propadla. Nic nevymyslela a po ztrátě míče se nevracela, takže celé bránění nechala na přetížené obraně a dobře chytajícím Maškovi. Jedině Matysík se vracel a pomáhal bránit. Zvěřina nereagoval na pokyny trenéra s asistentem a místo bránění se v poklidu koukal, jak soupeř útočí. Jeden hráč domácích v jednu chvíli vyřadil tři naše záložníky, neboť se nechali snadno obejít. Při bránění necháváme volné hráče a přistupujeme pozdě, takže vlastně ani nebráníme. Od domácích hrozilo nebezpečí hlavně od Kamarýta s Homolkou a velice dobře zahrávaných trestných kopů Slunéčkem. Obrana měla usnadněné bránění zásluhou našich nepřesností a neprůbojnosti. Byla u všeho dříve a mnoho toho našim nedovolila.

Takto hodnotí utkání trenér Petr Šplíchal:“ zápas ve Voticích by se dal zvládnout výsledkově asi lépe  kdybychom několikrát nekazili jednoduché přihrávky a zlepšili práci s balónem. Někteří hráči by museli také zvýšit nasazení, pohyb bez míče a koncentrovat se celých devadesát minut pouze na hru. Doufám, že se příští zápas v tomto směru zlepší.“

Trenér domácích Martin Bárta  : „na mokrém terénu se hrálo bojovné utkání se šťastným koncem pro nás. Vestec hrál dobře, byl houževnatý, ale my jsme si zasloužili víc vítězství, protože jsme měli víc šancí.“ K faulu v pokutovém území řekl:“ byl to diskutabilní moment, který se z mého pohledu jevil jako penaltový.

A já dodávám, že jsem se po dlouhé době setkal s trenérem, který takto objektivně zhodnotil výkony mužstev i rozhodčích a plně s ním souhlasím.

Další mistrovské utkání na domácím hřišti odehrajeme v sobotu 29.10. od 14.30 hodin proti FK Mníšek pod Brdy, na které vás srdečně zveme.

Neděle 23. 10. 2016 15:30
20 diváků Vestec 201621AA2A0901

Branky: 21. Buchta Daniel, 43. Novák Miroslav, 58. Kargl Pavel, 68. Buchta Daniel - 25. Franěk Robert, 42. Laštovka Jakub, 64. Franěk Robert, 86. Rakovič Adam

Rozhodčí: Fára Milan.