Mistrovská utkání: 8.-9.4.2017. Atletiko senzačně vyrovnalo, Benfika sfoukla prvního...

Sobota 8. 4. 2017 16:30
61 diváků Černolice 2016210A2A2003

Rozhodčí: Myška Roman - Nehasil Karel, Kubečka Pavel. Delegát: Halaš Josef.

Sestava: Mašek – Jurek Chaloupka, Stráňava, Zima – Veselý ( 71. M.Novák ), Kolačný, Novotný, Diviš  ( 82. Havránek ) – Kucharik ( 68. Pták ), Zvěřina

Do utkání nemohl nastoupit zraněný Franc , ale nastoupil Diviš ( posila ze Slávie Praha ) a na lavičku zasedl uzdravující se Trmal. Byli jsme zvědaví, jak obstojí nově složená stoperská dvojice Chaloupka – Stráňava a jestli předvedeme na překrásném trávníku zlepšený výkon oproti poslednímu utkání.

Domácí se do nás pustili a již v první minutě se po dlouhém nákopu za obranu dostal k odraženému míči Šilhavý ale Maška nepřekonal. Následovaly dva rohové kopy  po kterých zakončuje Bláža a Poláček. Střely naši obránci stačili zblokovat. My jsme odpověděli zakončením Veselého a Kolačný střílí vedle branky. Útoky se střídají na obě strany. Domácí hrozí především Fraňkem a Šultesem. V 10. minutě Jurek vyhrál souboj se třemi protihráči, uvolnil Zimu, ale jeho centr do vápna byl přetažený a skončil za brankovou čarou. Kucharik se dostal do dobré šance, ale ve snaze přelobovat domácího brankaře Rozuma, míč z jeho kopačky skončil vedle branky. Domácí ve 21. minutě jdou zásluhou Macely do vedení. Nechali jsme ho projít a on mazácky poslal umístěnou střelu k pravé tyči a Mašek se jenom díval, jak míč končí v brance. My jsme odpověděli technickou střelou Diviše, která se do branky nevešla. Pak jsme měli štěstí, že kolmé přihrávky na Šultese i Šilhavého zastavil praporek pomezního rozhodčího a tvrdou střelu Fraňka Mašek s námahou vyrazil nad branku. Když Kucharik prohrál souboj ve vápně s brankařem, Veselému je pískán ofsaid, Diviš  a Zvěřina střílí vedle branky , končí první poločas.

Druhý poločas zahajujeme střelami Jurka, ale bez úspěchu. Kolačnému se nepovedl odkop z pokutového území a přihrál Macelovi, ale jeho střelu Mašek vyráží. Ve 49. minutě zahrává Zima trestný kop na který si naběhl Novotný, ale Kaláb nadzvedl míč a zahrával se pouze rohový kop. Opět se  hraje útočný fotbal a útoky se přelévají na obě strany. Domácí Šultes, Franěk, Macela a Šilhavý jsou stálé nebezpečí pro naši branku. V 65. minutě Franěk poslal míč přes celé vápno na volného Kociána a ten střelou na zadní tyč zvyšuje vedení na 2 : 0. Trenér poslal na hřiště Ptáka s Novákem. Pták zatáhl míč až do pokutového území, ale jeho zpětná přihrávka na Zvěřinu neprošla.  Diviš uvolnil přihrávkou Zimu, ale Pták hlavičkuje nad. Začala se nám dařit kombinace, přehráváme střed domácích. Střely Jurka, Nováka, Kolačného a Chaloupky brankou nekončí. Domácí hrozí opět Fraňkem a především Šultesem, kterého stačíme o míče připravit a jeho hlavičky Mašek chytá. V 85. minutě je faulovám Jurek, míč si postavil Zima a ve vápně se prosazujeme Kolačným a snižujeme na 2 : 1. Domácí se zatáhli a my zakončujeme postupně Jurkem, Chaloupkou a Zvěřinou. Novotného trestný kop ze slibné vzdálenosti končí vysoko nad brankou a Novák srdnatě jde do souboje s obránci, kterým pomohl vyběhnutím brankař Rozum a míč chytá. Chaloupka posílá dlouhý míč na Nováka, ten centruje do vápna, hlavičkuje Novotný, po něm zakončuje Pták, ale branka z toho není.  Chaloupka střílí, brankař vyráží. Na tabuli svítí 91. minuta. Jurek posílá Nováka do úniku, ten centruje do vápna, kde se hlavou prosazuje Pták a vyrovnává na 2 : 2. Rozhodčí v 92. minutě píská konec utkání a následují pokutové kopy. Chaloupka i Zima  proměňují, Novotný střílí vedle a když Stráňava posílá míč do sítě za brankou je rozhodnuto. Domácí všechny penalty proměňují a připisují si druhý bod.

Dnešní utkání mělo dva rozdílné poločasy. Ten první jsme neodehráli moc dobře, ale ten druhý byl o poznání lepší. Je třeba hráčům poděkovat za bojovnost a obětavost a především za to, že nesložili zbraně za stavu 2 : 0, ale sami se přesvědčili, že to jde. Hoši díky a jen tak dál.

Další mistrovské utkání sehrajeme  na domácím hřišti  v  sobotu 15. 4. od 17.00 hodin a soupeřem bude SK Hostomice pod Brdy. Všechny vás srdečně zveme.