Mistrovská utkání: 6.5.-7.5.2017. Atletiko super výkon i když prohra, Benfika klepec neskutečný...:)

Sobota 6. 5. 2017 17:00
90 diváků Nespeky 2016210A2A2401

Rozhodčí: Ducký František - Zuska Oldřich, Palek Michal. Delegát: Jahelka Zdeněk.

Sestava:  Mašek -  Jurek, Novotný, Stráňava, Franc – Trmal, Kolačný, Diviš, Novák – Pták, Kucharik

Zápas se rozjížděl pozvolna a fotbalisté obou týmů spíše čekali, co vymyslí soupeř. Domácí se nemohli prosadit proti naší dobře organizované obraně, kterou dirigoval Novotný z pozice středního obránce a při našich akcích je většinou máván a pískán ofsaid, takže jsme ohrozili domácího brankaře pouze střelou Kolačného a hlavičkou Stráňavy po rohovém kopu Nováka. Domácí se kombinační hrou a pasy do křídel snažili o překonání Maška. To se nepodařilo ani po rohových kopech, kdy postupně zakončovali Kruhliak, Vojkůvka a Maršoun. Tak skončil první poločas 0 : 0.

Druhý poločas domácí začali lépe a připravili si další šance. Únik Pešty zastavil Franc se Stráňavou, střely Kukače  a Maršouna Mašek chytá. Náš protiútok vedený Divišem s Kolačným středem hřiště končí ofsajdem Nováka a Kolačný  ve vápně podklouzl a bylo po šanci.

V 58. minutě se domácím povedl rychlý protiútok. Kruhliak si naběhl středem na pas od Krejzy a šel sám na Maška. Stačil ho však doběhnout Stráňava, ale trochu podklouzl. To stačilo domácímu útočníkovi aby se otočil a vystřelil. Mašek nestačil míč zkrotit a ten prošel za jeho záda – 1 : 0.

V 63. minutě vyrovnáváme. Pták se probil domácí obranou a je faulován na vápně. K míči se postavili Novotný se  Zimou  a domácí brankař Drážek toho moc přes postavenou a našimi hráči prodlouženou zeď neviděl.  Zima technickou střelou k pravé tyči srovnává stav utkání na 1 : 1.

Hra se vyrovnala, ale zbytečně dostáváme druhý gól v 69. minutě.. Po autovém vhazování u půlící čáry  se míč dostal ke zcela volnému Maršounovi.  Nikdo z našich proti němu nevyběhl a ten vystřelil. Co dělal Mašek v brance nevím, ale míč skončil na tyči, od které končí v naší brance – 2 : 1 .

Domácí se snaží o vstřelení dalšího gólu. Střely Maršouna brankou nekončí a my podnikáme jeden útok za druhým, ale bez úspěchu. Zimovi nůžky ve vápně stačil Drážek vyrazit na roh, hlavičky Ptáka do branky neprošly. Chaloupkovi ve vápně míč trochu odskočil a obránci jeho střelu stačili zblokovat. Když se nepodařilo vstřelit branku ani Kolačnému, je pískán konec zápasu.

Odehráli jsme dobré utkání a domácím jsme nic nedarovali. Střídáním Chaloupky a Zimy jsme získali ještě větší tlak na branku soupeře, ale jak bylo řečeno, ke kýženému vyrovnání to nevedlo. Odjíždíme bez bodu, ale za předvedený výkon se nemusíme stydět. Hoši díky.

K dalšímu mistrovskému utkání zajíždíme do Jedomělic v neděli 14. 5. od 17.00 hodin a nečeká nás opět nic lehkého. Všechny vás srdečně zveme a autobus od hřiště odjíždí ve 14.30 hodin.

Neděle 7. 5. 2017 17:00
55 diváků D. Břežany 201621AA2A2002