Mistrovská utkání: 14.5.2017. Atletiko v deseti výhra, Benfika vzývá Chorcheho!

Neděle 14. 5. 2017 17:00
51 diváků TJ Jedomělice 2016210A2A2508

Rozhodčí: Šmejkal Jiří - Fligr Lukáš, Holý Milan. Delegát: Halaš Josef.

Sestava:  Mašek –  Jurek, Novotný, Stráňava, Franc – Novák  ( 65. Veselý ), Kolačný, Diviš, Zima ( 89. Kucharik ) – Pták ( 75. Zvěřina ), Chaloupka

Vezeme tři body za vítězství, ale radost nám kazí vyloučení Diviše, který neudržel nervy  a ohnal se po protihráči, který ho již poněkolikáté fauloval. To vše se odehrálo ve 40. minutě prvního poločasu. Že nás v dnešním utkání nečeká nic snadného jsme věděli a hráči se snažili podat co nejlepší výkon.

Domácí začali utkání dlouhým pasem na Zahradníka, ale míč skončil v autu. O chvíli později se stejně vedlo Mršinovi. Po faulu na Diviše Novotný hledal ve vápně Ptáka, ale míč byl dlouhý. Ve 12. minutě Zima poslal křižný pas na naběhnutého Nováka. Ten si míč posunul do vápna a střelou na zadní tyč nedal brankaři Borskému žádnou šanci – vedeme 0 : 1.

Domácí hrozí především po rohových kopech, kdy se k hlavičce dostal Janda, ale míč vždy skončil těsně vedle naší branky. Přežili jsme i trestný kop Nedvěda a další střely Zahradníka.  Mašek vytáhl na roh střelu Mršiny, která směřovala to šibenice.

My odpovídáme střelami Jurka a Chaloupky, ale ty brankou též nekončí. V 33. minutě se mění skóre. Chaloupka ideálně uličkou vyslal Nováka to úniku a ten střelou přes celou branku překonal domácího brankaře Borského podruhé – 0 : 2.  Za pět minut nám mohlo být ještě veseleji.  To Kolačný  uličkou  uvolnil naběhnutého Ptáka.  Ten jde sám na branku, ale jeho střelu brankař vyrazil a k dorážce se již nedostal.

Ve 40. minutě došlo na půlící čáře k faulu na Diviše. Ten se ohnal po faulujícím Nedvědovi a byl vyloučen. Poločas jsme dohráli v poklidu.

Běží 47. minuta a domácím se povedla kombinace Zahradníka s Krivákem. Ten poslal ostrý centr do vápna a na zadní tyči doklepl míč do naší branky Hora – 1 : 2. Přestala se nám dařit kombinace, dost jsme zbytečně faulovali a tím jsme dostali domácí do tlaku. Trestný kop Charváta těsně míjí naší branku a další končí v rukách Maška. Pak zazmatkoval Stráňava a místo odkopu přihrál  domácímu Zahradníkovi, ale ten střílí nad.

My jsme ohrozili branku domácích hlavičkujícím Ptákem, Chaloupkovu střelu brankař chytá a střely Jurka a Kolačného  končí nad nebo vedle. Místo pokopaného Nováka nastoupil Zvěřina, který udržel míč a začalo se dařit i ostatním. Kombinací jsme začali domácí přehrávat. Chaloupka vybojoval míč, obešel protihráče a ideálně vyslal Zvěřinu do samostatného úniku. Ten vyhrál běžecký souboj s obránci a zakončil jej střelou k levé tyči -           vedeme 1 : 3.  Kombinace Chaloupky se Zvěřinou a následný centr do vápna brankou neskončil, neboť Zima při dorážce podklouzl a bylo po šanci.

Nebýt vyloučení, mohli jsme domů odjíždět plně spokojeni. I v deseti jsme předvedli dobrý výkon za který je potřeba všem hráčům poděkovat. Všichni dřeli a výsledek se dostavil. Novotný by raději hrál v záloze, ale na místě stopera se celé obraně daří, a tak  nevím co bude příští utkání. To nás čekají Votice, kterým se na jaře daří, a tak nás opět nečeká nic lehkého. Utkání sehrajeme v sobotu 20. 5. od 17.00 hodin a všechny vás srdečně zveme.