Mistrovská utkání: 20.5.2017. Atletiko smolná prohra, Benfika vzývá Chorcheho

Sobota 20. 5. 2017 17:00
40 diváků Vestec 2016210A2A2602

Rozhodčí: Kubečka Pavel - Myška Roman, Nehasil Karel. Delegát: Hnilička Jaroslav.

Branky : 22. Zvěřina – 72. Slunéčko, 87. Budil

Sestava :  Mašek –  Jurek, Stráňava, Chaloupka, Franc – Novák, Novotný, Zvěřina, Zima ( 11. Veselý – Kucharik ( 80. Havránek ) Pták

Již v první minutě jsme zahrávali trestný kop a Chaloupka vracel hlavou míč před branku, ale tam už se k míči nikdo nedostal. Ptákův průnik do vápna skončil odkopem do autu, po kterém hlavičkoval Novák do rukou brankaře Tůmy.

Hosté odpovídají útoky vedenými převážně Slunéčkem a hlavou zakončuje Kamarýt s Němečkem. Štěstí jsme měli po akci Slunéčka. Dva střelecké pokusy obránci zblokovali a u doraženého míče byl první Tábořík, ale s jeho střelou si Mašek poradil.

Po brance volala akce Chaloupky s Ptákem. Vyměnili si míč a Chaloupkovu bombu brankař  s námahou vyrazil mimo branku. Novotný vyslal uličkou Veselého do úniku, ale byl z toho pouze roh. Po rohovém kopu se nejlépe orientoval ve vápně Zvěřina a poslal nás do vedení -  1 : 0.

Hosté nezůstávají nic dlužni a zahazují tutovku Kamarýtem, který jde sám na Maška, ale ten jeho střelu vyráží.  Po něm se stejně vedlo i Slunéčkovi, který branku netrefil.

Druhý poločas začali lépe hosté. Slunéčko uvolnil Kamarýta který jde sám, ale střela končí vedle branky.  Kucharik si narazil se Zvěřinou, ale ten ve vápně o míč přišel. Když se neujaly  hlavičky Ptáka i Nováka a průniky Veselého, zůstává stav utkání stejný.

V 61. minutě jsme přežili další tutovku hostí. To Slunéčko našel centrem zcela volného Němečka. Ten ve vyložené šanci ještě přihrávkou hledal Kamarýta, ale tomu zabránil ve skórování Stráňava s Maškem.

72. minuta. Novotný uličkou vyslal do samostatného úniku Nováka. Ten ve vápně zvolil to nejhorší. Rozhodl se obstřelit brankaře, ale nepovedenou střelu brankař chytá. Zcela volného Ptáka  před brankou asi neviděl. Hosté podnikli rychlý protiútok a naplnilo se „ nedáš – dostaneš „. Nedokázali jsme se včas vrátit a Slunéčko nás potrestal – 1 : 1.

Odpovídáme střelou Novotného a hlavičkou Ptáka. Další střelecké pokusy Novotného, Jurka i Chaloupky brankou nekončí. Centr na Veselého stačil Homolka sebrat s hlavy Veselému. Hosté poslali do hry mladého Budila a ten rozhodl v 87. minutě.

Slunéčko se uvolnil přes Jurka a poslal prudký centr do vápna. Ten prošel až na zadní tyč, kde v pádu doráží Budil  - 1 : 2.

V dnešním utkání všichni hráči dřeli, ale výsledek se nedostavil. Mezi zraněné přibyl Zima. Kádr se nám tenčí. Pro zranění nemohl nastoupit Kolačný a potrestaný vyloučený Diviš.

Hráčům děkujeme za předvedený výkon a těšíme se na další utkání, které sehrajeme v sobotu 27.5. od 17.00 hodin v Mníšku pod Brdy, na které vás srdečně zveme. Autobus odjíždí od hřiště v 15.00 hodin.

B mužstvo dokázalo poločasový výsledek 2 : 2  vylepšit a zvítězilo ve Slapech 4 : 2.  Branky : 31.Kargl Pavel, 34. a 89. Souček Jakub, 67. Kvasnička Jakub. K dalšímu utkání zajíždí mužstvo v sobotu od 17.00 hodin do Kamenného Přívozu.

35 diváků Slapy 201621AA2A2201

Rozhodčí: Sliacký Petr.

Na začátek pět věcí, které se nikdy nemůžou stát. Respektive - myslíme si to.

1. Miloš Zeman řekne, že je vylitej starej kokot a odletí na Ovčáčkovi na Mars.

2. Karel Gott nevyhraje Zlatého slavíka.

3. Miroslav Donutil nebude mít žádný retardovaný seriál  v prime timeu na ČT1.

4. Češi začnou okázale ignorovat slevové kartičky.

5. Jirka Miler nastoupí ve středu zálohy okresní soutěže s o dvacet let mladšími a o sto kilo lehčími protihráči a přesto dovede tým k vítězství.

Připravte se ne velké zemětřesení. Bod číslo pět se totiž stal realitou. A my si nemůžeme být jistí vůbec ničím. „Vezmi nějaké velké dresy,“ oznámil manažer Jirka Miler trenérovi Zdendovi Novotnému a všichni jsme tak nějak tušili, co přijde.

Číslo 2 žije. JIrka Miler. Nastoupil. On fakt nastoupil.

Oblékl se, pokřižoval, krknul, prdnul a vyrazil na hřiště. V klíčovém zápase o finální udržení v soutěži - na hřišti Slapů. Bylo nás jedenáct, nedalo se nic dělat. Jeho osobnost zastínila jiné  hvězdy - dvougólového střelce Jakuba Součka, autora vítězné branky a velmi krásného člověka Jakuba Kvasničku, nebo třicítku slavícího brankářského leoparda Jirku Chloubiče.

Podmračené odpoledne občas protrhl slunečný paprsek - a stejně takové světlo přinášel do občasně potemnělé fotbalové nekvality právě Velký Chorche. On byl sluncem naší hry.

Rozdával míče, dokonce čtyřikrát nacentroval, jednou utekl po lajně (a dalších deset minut pak ležel na čáře a všem říkal, že utekl po lajně), ale hlavně - přinesl chytrost, myšlenku, efektivitu. Jeho nacvičená akce před naším druhým gólem, to bylo učebnicové. Kuba Souček mu rozehrál nakrátko roh, ON zamíchal, po špičkách se hbitě obtočil kolem protihráče, Kubovi vrátil míč, ten naservíroval před prázdnou Pájovi Karglovi - a vedli jsme, v tu dobu 2:1. Byla to akce vyloženě nacvičená z tréninku, na kterém Jirka Miler pět let nebyl.

Ale popořadě: Napřed jsme prohrávali 0:1, pak vyrovnal skvělý Kuba Souček, následně přišla báseň Jirky Milera, do poločasu jsme si ale nechali ještě vyrovnat na 2:2.

Výhra by pro nás znamenala skok v tabulce na deváté místo a definitivní jistotu záchrany. Nakonec přišla!  Přinesl ji již zmiňovaný Kvasnička, kterému sklepl Souček. Jirka Miler celou akci začal centrem, který se několikrát odrazil, doputoval ke Klímovi (dělal za kreativního Jirku Milera černou práci, běhal za dva) - ten nacentroval na Kubu, který sklepl dalšímu Kubovi, jenž svou slabší, ale pořád kvalitní, pravou nohou zvýšil na 3:2. Minutu před koncem pak pojistil výhru excelentní Kuba Souček, jenž opět ukázal, že je fotbalista od Jirky Milera, pardon, od Boha.

Cenu pro nejlepšího hráče utkání si ale odnesl samozřejmě Jirka. Celé jsme to zakončili konzervativní debatou nad osmi sty zelenými.

Hrát za Benfiku je prostě dobrý.  A navíc - ukazuje, že je to kulatý. Jako celý tenhle svět.

Takže pozor, již brzy: Zeman na Marsu!