Mistrovská utkání: 27.5.2017. Atletiko si dalo Mníšek, Benfika vymazala Kameňák a Sláávia je MISTR no a cóóó:)

Sobota 27. 5. 2017 17:00
90 diváků FK Mníšek pod Brdy2016210A2A2707

Rozhodčí: Hes Filip - Stránský Martin, Žáková Dagmar. Delegát: Ploch Robert.

Branka :  65. Zvěřina

Sestava:  Mašek – Jurek, Stráňava, Novotný, Franc – Veselý ( 88. Havránek ), Trmal, Zvěřina,  Chaloupka, Novák -  Pták ( 81. Kucharik )

Přijeli jsme na horkou půdu Mníšku a nastoupit nemohli zranění Zima s Kolačným a potrestaný Diviš. Věděli jsme, že domácí vrhnou všechnu sílu do začátku utkání a to se také vyplnilo.

Již ve druhé minutě se po rohovém kopu dostal k hlavičce nepokrytý Víšek, ale Mašek předvedl fantastický zákrok a jeho hlavičku chytil. Domácí hrozili dlouhými nakopávanými míči za obranu i dlouhým autovým vhazováním, takže bylo ve vápně stále živo. Z výhodné pozice střílel po kombinaci s Vlčkem opět Víšek, ale branka z toho nebyla. Rada z trestného kopu též neuspěl, Mašek střelu vyráží na roh.

My jsme se úspěšně bránili. Naší první vážnější akci zastavil praporek pomezního rozhodčího, takže Ptákovi je pískán ofsaid. Další  naše střely skončily v náručí domácího brankaře Resla. Novákův průnik do vápna a jeho centr adresáta nenašel, ale k odraženému míči se dostal Trmal. Pálí, ale střela na branku neprošla přes houštinu obránců.

Je to opět Trmal, který obešel protihráče, vyslal uličkou Ptáka do samostatného úniku, ale ten si nepohlídal situaci a je pískán ofsaid. To Zvěřina předvedl „Masopustův slalom „, prošel přes půlku hřiště, ale střelu dokázal brankař Resl vyrazit na roh.

Domácí po kombinaci Onderky s Víškem branku nedávají a stejně se vedlo i bratřím Kindelovým. Lukáš centruje a hlavičkuje Marek.  První poločas končí za nerozhodného stavu.

Druhý poločas začal přesně jako první. Domácí se tlačí do vápna a zakončují postupně Markem Kindelem, Onderkou, Hlavicou i Víškem. Střely Mašek chytá  a nebo končí vedle branky.

Další minuty jsou spíše bojem o střed hřiště a dochází k řadě soubojů, kdy se píská faul.

Vzrušení před naší brankou přichází po akci Zákory. Ten doběhl míč ve vápně, obhodil si Jurka, ale Mašek vše vyřešil pádem pod nohy a míč mu sebral.

V 65. minutě vybojoval ve středu hřiště míč Trmal a uvolnil na levé straně Zvěřinu. Ten si míč posunul do vápna a jeho lob přes vybíhajícího brankaře končí v síti – vedeme 0 : 1.

Domácími branka otřásla, začínají ve velkém horku kazit a některé hráče chytají křeče. Pro zranění odstoupil M.Kindel a křeče trápily Maška i Zákoru.

Pták přes potíže s alergií bojuje a dokáže udržet míč.  Veselý uniká, ale centrem nikoho ve vápně nenachází. Když Zvěřina neproměňuje další sólo, to kterého ho dlouhý nákopem za obranu posílá Jurek,  stav se nemění.

Domácí ještě zahrozili Vlčkem, ale ten v pádu míč do branky nedostal a stejně se vedlo i Víškovi. Další souboj Zvěřina – Resl  vyzněl lépe pro domácího brankáře . Po rozehraném trestném kopu Novotným zakončuje Zvěřina, ale míč do branky nedostal.

Důležitost dnešního vítězství   doceňujeme s odstupem, neboť mužstva  která jsou v tabulce za námi rovněž bodovala.

Děkujeme našim hráčům. Byla vidět touha po vítězství a ve velkém vedru odehráli kromě prvních dvaceti minut povedené utkání. Škoda, že jsme proměnili pouze jednu šanci, ale musíme říci, že domácí držel svými zákroky brankař Resl.

POZOR ZMĚNA !!! Další mistrovské utkání sehrajeme již v pátek 2. 6. od 17.30 hodin  na našem hřišti a přivítáme mužstvo Zavidova. Všechny vás zveme.